مسعود فراستی: «خانه پدری» نباید توقیف می‌شد مسعود فراستی: «خانه پدری» نباید توقیف می‌شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مسعود فراستی: «خانه پدری» نباید توقیف می‌شد

مسعود فراستی: «خانه پدری» نباید توقیف می‌شد

برترین‌ها: انتقاد مسعود فراستی از توقیف «خانه پدری»: با پایین کشیدن فیلم راه نقدش بسته شد.

انتقاد مسعود فراستی از توقیف «خانه پدری»

مسعود فراستی شب گذشته در برنامه هفت گفت:من چندسال پیش درمورد فیلم نوشتم. از نظر من فیلم ضد ملی است. این فقط تم نیست. این بحث جای دوربین است. من با تم ها مشکل ندارم. نسبتی که با این موضوعات برقرار می کنیم مسئله است. اینکه یک خبر روزنامه را تبدیل به فیلم می کنی این یک تم است برای جنجال؟ وطن فروشی؟

من شخص عیاری را دوست دارم.مجموعه آثار افراد آنها را معرفی میکند. این فیلم از نظر تکنیکی، فضاسازی و شخصیت سازی بسیار ضعیف است. در لحظه دخترکشی، جای دوربین در دفاع از خشونت است. تعمیم این داستان در ۸۰ سال تکرار میشود. من در تمام طول عمرم با اکران تنها فیلمی که مخالف اکران بودم این فیلم بود. با اکران این فیلم در خارج از کشور هم به شدت مخالف بودم چون مارا در کنار داعش و طالبان قرار می دادند.

عیاری درگیر موضوع شده و این اتفاق عامدانه نیست. موضع الانم این بود که فیلم اکران شود. وقتی اکران می شد در شرایط درست تابو شکسته میشد و میشد به درستی نقد کرد. اما با پایین کشیدن فیلم این راه بسته شد. نقد کارش فرهنگ سازی است.

از نظر من فیلم عیاری شرف دارد به فیلم «مسخره باز» اما همچنان می گویم که این فیلم مشکل دارد. یک جامعه اهل تعامل و اهل نقد این گونه رفتار نمی کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  لغو روزانه ۸هزار بلیت قطار بر اثر کرونا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *