ممنوعیت عرضه برخی آثار در نمایشگاه کتاب تهران ممنوعیت عرضه برخی آثار در نمایشگاه کتاب تهران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ممنوعیت عرضه برخی آثار در نمایشگاه کتاب تهران

ممنوعیت عرضه برخی آثار در نمایشگاه کتاب تهران

خبرگزاری ایسنا: انجمن صنفی داستان‌نویسان استان تهران در نامه‌ای به وزیر ارشاد، با توصیف نمایشگاه کتاب تهران به‌عنوان مهمترین اتفاق حوزه‌ی نشر کشور، نسبت به ممنوعیت توزیع چند اثر داستانی و غیرداستانی در این نمایشگاه انتقاد کرد.

ممنوعیت عرضه برخی آثار در نمایشگاه کتاب تهران

در نامه انجمن به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با انتقاد از برخی رویه‌های موجود و ادامه‌دار، ضمن پافشاری بر موضع این انجمن مبنی بر مخالفت با هرگونه ممیزی قبل و بعد از چاپ، به این‌گونه تصمیم‌ها که مخالف قوانین موضوعه کشور است، اعتراض، و همچنین پیگیری مطالبات صنفی نویسندگان عضو و غیر عضو، حق قانونی انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران عنوان شده است.

در همین رابطه عمادالدین باقی؛ روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار تصویری از ممنوعیت عرضه کتاب خود و محمد قوچانی (روزنامه نگار) در نمایشگاه کتاب امسال خبر داده است.

ممنوعیت عرضه برخی آثار در نمایشگاه کتاب تهران

همچنین بنا بر اخبار برخی رسانه‌ها رمان «بند محکومین» نوشته کیهان خانجانی از حضور در نمایشگاه کتاب تهران محروم شده است.

وزارت ارشاد هیچ کتابی را از حضور در نمایشگاه منع نکرده است

در آستانه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برخی از نویسندگان و ناشران کشور در فضای مجازی با انتشار اخباری از توقیف و یا عدم اجازه برخی از آثارشان در نمایشگاه کتاب یاد می‌کنند.

در همین زمینه با محمد جواد مرادی‌نیا مدیر بخش نظارت بر ناشران داخلی نمایشگاه کتاب و مدیرکل اداره دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون تکذیب برقراری چنین تماس‌هایی با ناشران عنوان کرد که از سوی اداره مطبوع وی در این زمینه با ناشران تماسی برقرار نشده است و تنها در یک مورد که آن هم سوءتفاهمی بود با ناشر صحبت شده و مراتب در حال پیگیری است.

حتما بخوانید:  اکبر طبری رسما پای میز محاکمه رفت

مهدی سهل‌آبادی مدیر کمیته حراست نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیز در همین زمینه به خبرنگار مهر گفت که چنین موضوعی صحت نداشته و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور هیچ کتابی در نمایشگاه جلوگیری نکرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *