منتخب تبریز: نمایندگان که نمی‌توانند چادر بزنند! منتخب تبریز: نمایندگان که نمی‌توانند چادر بزنند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / منتخب تبریز: نمایندگان که نمی‌توانند چادر بزنند!

منتخب تبریز: نمایندگان که نمی‌توانند چادر بزنند!

خبرگزاری ایسنا: یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «نمایندگان به دنبال این هستند که نحوه‌ زندگی‌شان با مردم عادی در یک تراز باشد»، از مردم خواست روی کارکرد نمایندگان تمرکز کنند.

یک نماینده: نمایندگان که نمی‌توانند چادر بزنند!

روح‌الله متفکر آزاد؛ منتخب مردم تبریز در مجلس:

* ما متوجه وضعیت کشور هستیم و مجلس شورای اسلامی هم در مورد وضعیت معیشتی و معضلات اقتصادی مردم ورود کرده است. هم و غم ما مسائل اساسی است و از پرداختن به حاشیه‌ها پرهیز می‌کنیم تا مسائل اساسی مردم با این بازی‌ها خراب نشود.

* طراحی بعضی‌ها براین است که مجلس شورای اسلامی در حاشیه باشد ما باید مراقبت کنیم تا در شرایط اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند تلاطم روانی در جامعه ایجاد نشود. طبیعتا حق ایجاب می‌کند که مسئولین ما مثل مردم عادی زندگی کنند، این موضوعی است که نمایندگان هم به آن حساسند تا نحوه‌ زندگی‌شان با مردم عادی در یک تراز باشد.

* (با بیان این‌که حقوق نمایندگان باید معقول باشد و در تراز جامعه حقوق نجومی تلقی نشود): نمایندگان در شهرستان‌ها دفاتری دارند و کسانی هم در دفاتر آن‌ها کار می‌کنند که هزینه‌های اجاره دفتر و هزینه‌های جاری در قالب هزینه دفاتر به نمایندگان داده می‌شود و مبلغی هم برای رفت و برگشت به حوزه انتخابیه به آن‌ها اختصاص می‌یابد این‌ها برای این است که نمایندگان بهتر وظایف نمایندگی خود را انجام دهند.

* (درباره‌ هزینه مسکن نمایندگان): ما درخواست دادیم که از خانه‌های سازمانی برای نمایندگان استفاده شود، اما مجلس شورای اسلامی در حال حاضر خانه سازمانی آماده ندارد. اغلب نمایندگان در تهران ساکن نیستند و طبیعتا نمی‌توانند چادر بزنند باید یکجا را اجاره کنند همچنان که وقتی بخشداری برای ماموریت به شهرستانی می‌رود به او خانه سازمانی می‌دهند. هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز تصمیم گرفت هزینه‌ اجاره یک منزل را براساس قیمت کارشناسی در مناطق متوسط تهران حساب کند و به نمایندگان بپردازند.

حتما بخوانید:  با آزادی نازنین زاغری و نرگس محمدی مخالفت شد

* طبیعتا اگر نماینده‌ای بخواهد بالاشهر زندگی کند مجلس شورای اسلامی پولش را نمی‌دهد بلکه مجلس هزینه یک زندگی متوسط در تهران و یک اجاره معقول را می‌دهد و اگر نماینده‌ای خواست در منطقه بالاتری ساکن شود باید از جیب خودش هزینه کند. اکثر نمایندگان هم در اطراف مجلس شورای اسلامی ساکن شده‌اند.

* (با بیان این‌که «هزینه اضافی به نمایندگان پرداخت نمی‌شود): نمایندگان انقلابی و کاربلد هستند و کف جامعه زندگی می‌کنند این‌که گفته می‌شود حقوق آنها ۲۳۰ میلیون تومان است کذب محض است یکبار ودیعه مسکن به نمایندگان پرداخت می‌شود که در طول دوره از حقوق نمایندگان کسر می‌شود و کسی مبلغ بلاعوضی نگرفته است.

* مجلس وقت و انرژی خود را برای حاشیه‌ها نمی‌گذارد. ما از مردم هم می‌خواهیم که روی کارکرد نمایندگان تمرکز کنند اکثریت نمایندگان طمع‌کار نیستند و همان زندگی معمولی در سطح مردم را دارند هیات رییسه مجلس شورای اسلامی هم روی عملکرد نمایندگان نظارت کامل دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *