مکارم:  زور دستگاه قضا و دولت به دلالان نمی‌رسد مکارم: زور دستگاه قضا و دولت به دلالان نمی‌رسد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مکارم: زور دستگاه قضا و دولت به دلالان نمی‌رسد

مکارم: زور دستگاه قضا و دولت به دلالان نمی‌رسد

ایسنا: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: دلالان چه کسانی هستند که زور دستگاه قضا و دولت به آنها نمی رسد این مساله برای مردم و افکار عمومی تبدیل به معما شده است به عقیده ما اگر محکم با آنها برخورد شود در کاهش گرانی ها موثر خواهد بود.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در دیدار عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با تبریک سالروز عید مبعث، بعثت حضرت رسول (ص) را سرآغاز تحولی مهم و سرنوشت ساز در جهان بشریت دانست و ابراز امیدواری کرد به برکت این عید بزرگ مشکل های جهان اسلام حل شود.

وی امنیت ایران اسلامی در شرایطی که پیرامون جغرافیایی کشور درگیر ناامنی است را مثال‌زدنی و نتیجه لطف الهی و زحمت مسئولان دانست و گفت: برغم همه دشمنی ها و مشکل های ریز و درشتی که وجود دارد کشور ما جزو امن ترین کشورهاست و امیدواریم همه مسئولان و دستگاه ها دست به دست هم دهند تا مشکلات حل شود.

انتقاد مکارم از جولان دلالان و قیمت بالای ارز

آیت الله مکارم شیرازی، مسئولان را به تلاش و همت بیشتر برای حل مشکلات مردم بویژه مساله گرانی و رفع معضلات اقتصادی توصیه اکید کرد و گفت: امروز نابسامانی های اقتصادی و مشکل های معیشتی به شدت مردم را رنج می دهد، یکی از این مشکلات که همه از آن دم می زنند مساله دلال هاست، داد همه از دست این دلالان بلند است اما در عین حال کسی نمی تواند جلوی شان را بگیرد.

این مرجع تقلید افزود: اینها چه کسانی هستند که زور دستگاه قضا و دولت به آنها نمی رسد این مساله برای مردم و افکار عمومی تبدیل به معما شده است به عقیده ما اگر محکم با آنها برخورد شود در کاهش گرانی ها موثر خواهد بود.

حتما بخوانید:  وزیر خارجه عراق از ایران دلجویی کرد

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به نابسامانی وضعیت ارز در کشور اشاره کرده و گفت: یکی از نکته هایی که باعث بدبینی شده، تصور این موضوع است که دولت می خواهد قیمت ارز را بالا نگه دارد تا از این طریق مشکلات خود را حل کند و تا زمانی که مساله ارز و گرانی آن حل و ساماندهی نشود مشکل ارزاق و مایحتاج مردم نیز حل نخواهد شد.

وی تصریح کرد: دولت باید با بهره گیری از نظرهای کارشناسان به این مساله توجه کرده و برای رفع آن برنامه‌ریزی کند.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع بدعهدی غربی ها و آمریکایی ها در موضوع برجام را مورد توجه قرار داد و گفت: ترامپ در حالی از یک توافق بین المللی خارج شد که جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدهای خود عمل کرده بود.

وی ادامه داد: سوال این است که چرا دولت، وزیران و مسئولان ما از خارجی ها و آمریکایی ها این موضوع را با جدیت مطالبه نمی کنند که حالا آنها از موضع طلبکاری با ما برخورد می کنند و به دنبال گرفتن امتیازهای بیشتر هستند؟!

در ابتدای این دیدار وزیر کشور ضمن ارائه گزارشی مسائل و وقایع مختلف کشور در سال جاری را به سمع و نظر آیت الله مکارم شیرازی رساند.

رحمانی فضلی امروز در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *