نامه IOC: مطمئنیم بی‌طرفِ سیاسی می‌مانید نامه IOC: مطمئنیم بی‌طرفِ سیاسی می‌مانید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نامه IOC: مطمئنیم بی‌طرفِ سیاسی می‌مانید

نامه IOC: مطمئنیم بی‌طرفِ سیاسی می‌مانید

خبرگزاری مهر: توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک اخیراً در نامه‌ای به رئیس جمهور ایران بابت پشتیبانی صورت گرفته توسط دولت کشورمان از بازی‌های المپیک و از طریق مشارکت در حمایت از قطعنامه صلح المپیک سازمان ملل، مراتب تشکر و قدردانی خود را اعلام کرده است.

در این نامه که به تاریخ ۱۶ دسامبر برای حسن روحانی ارسال شده بود، بر حضور کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و رقابت ورزشکاران کشورمان با نمایندگان دیگر کشورها تأکید شده بود.

نامه رئیس کمیته بین‌المللی المپیک به روحانی

متن نامه توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC ) به حسن روحانی رئیس جمهور ایران به این شرح است:

«جناب آقای رئیس جمهور؛

لطفاً مراتب قدردانی خالصانه اینجانب را بابت پشتیبانی فعال آن دولت از بازی‌های المپیک از طریق مشارکت در حمایت از قطعنامه صلح المپیک سازمان ملل بپذیرید. قطعنامه «ساخت دنیایی بهتر و صلح آمیز از طریق ورزش و آرمان المپیک» به اتفاق آراء توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد و بدین طریق بنیاد برگزاری بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ در صلح مستحکم شد.

این دستاورد منتج به تبدیل این بازی‌ها به موفقیتی بزرگ و ایجاد فرصت و سکو برای درخشش ورزشکاران کشور شما خواهد شد. آنان در کنار ورزشکارانی از کلیه ۲۰۶ کمیته ملی المپیک و همچنین تیم پناهندگان المپیک به رقابت خواهند پرداخت.

کمیته بین المللی المپیک تنها زمانی می‌تواند این جهان شمولی را تضمین نماید که قاطعانه پایبند به (رعایت) اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی باشد. در همین ارتباط یک نسخه از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را درباره اصول مربوطه به پیوست تقدیم می‌نمایم.

حتما بخوانید:  عذرخواهی جهرمی بابت ارزهای سوراخ دیواری

اطمینان دارم که جنابعالی و آن دولت به حمایت خود از این اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی ادامه خواهید داد تا بدین ترتیب بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ ورای آن (بازی‌ها) بزرگداشت اتحاد کل بشریت در عین تنوع و تضاد باشد.

با تشکر مجدد از حمایت جنابعالی، لطفاً احترامات فائقه و ارادت شخصی اینجانب را پذیرا باشید.

با احترام، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *