ناگفته‌های کلانتری درباره حواشیِ مدارس طبیعت ناگفته‌های کلانتری درباره حواشیِ مدارس طبیعت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ناگفته‌های کلانتری درباره حواشیِ مدارس طبیعت

ناگفته‌های کلانتری درباره حواشیِ مدارس طبیعت

خبرگزاری برنا: عیسی کلانتری گفت: مدارس طبیعت تبدیل به مدارس ایدئولوژیکی ضد خدایی شده بودند. در بررسی های ما مشخص شد که برخی افراد در این مدارس خدا را کنار گذاشته بودند و اولین شخصی که این مقوله را به ما متذکر شد کاوه مدنی بود.

مدرسه طبیعت، یک نمونه ارائه آموزش در فضای کاربردی بود که دانش ‌آموزان برای یادگیری مهارت ‌های اجتماعی و فنی از فضاهای طبیعی از آن بازدید می ‌کردند. مقرر بود این کار فرایندی الهام‌ بخش باشد که به کودکان فرصت ‌هایی برای رشد اعتماد به ‌نفس از طریق یادگیری در فضای طبیعی ارائه ‌دهد اما به گفته مسئولین مربوطه این مدارس از مسیر ترسیم شده منحرف شدند و حتی بسیاری از آن ها مجوز لازم را نداشتند و اقدام به فعالیت های دیگری خارج از هدف اولیه می کردند.

کلانتری: مدارس طبیعت تبدیل به مدارس ضدخدا شده بودند

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: مدارس طبیعت تبدیل به مدارس ضد خدا شده بودند. در بررسی‌های ما مشخص شد برخی افراد در این مدارس، خدا را کنار گذاشته بودند. مثلا در این مدارس به کودکان گفته می‌شد که این سگ، برادر تو و این گربه خواهرت است که این آموزش‌ها صحیح نبود.

او افزود: مدارس طبیعت، محل وارد کردن باورهای کمونیستی به ذهن کودکان بود. این مدارس، حتی مجوز نداشتند و مسئولان به این اجماع رسیدند که این مدارس ضد باورهای دینی و خداباوری است. با پول مردم نباید کودکان را ضد خدا تربیت کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: اولین شخصی که این مقوله را به ما متذکر شد، آقای کاوه مدنی بود. او پس از بازدید از چند مدرسه طبیعت به ما گفت که در این مدارس فقط مقوله‌های ضد دینی تبلیغ می شود.

حتما بخوانید:  عید فطر ایران و عربستان همزمان شد

کلانتری در مورد همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش افزود: ما به وزارت آموزش و پرورش این پیشنهاد را داده‌ایم که حاضریم تمامی امکانات سازمان را در اختیار آن‌ها قرار دهیم. امکانات را در اختیار قرار می دهیم و وزارت آموزش و پرورش، مسئولیت را به عهده بگیرد تا دانش آموزان را یک روز در ماه به طبیعت آورده، آن ها را با طبیعت آشنا کند. در چنین شرایطی دیگر نیازی به مدارس طبیعت نیست.

عضو کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: خیلی خوب است که این اتفاق رقم بخورد و می توان از ظرفیت محیط‌بان ها برای آموزش در این عرصه استفاده کرد.

او در پایان گفت: آموزش و پرورش در این زمینه باید برنامه ریزی کند. من در حوزه آموزش تخصص ندارم اما امکانات را در اختیار آن‌ها قرار می دهم. این روش می‌تواند درست باشد، نه اینکه مدارسی تشکیل و در آن‌ها به دانش آموزان باورهای ضد دینی آموزش داده شود، این در هیچ جامعه‌ای مورد پذیرش نیست و صرفا شاید جوامع کمونیستی با این قبیل مدارس موافق باشند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *