نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد

نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بسته ارزان سفر در نوروز ۹۸ کلید می‌خورد، گردشگران با استفاده از حمل و نقل ریلی و اقامت در بومگردی‌ها می‌توانند از این بسته سفر استفاده کنند.

علی‌اصغر مونسان توضیح داد: ستادهای خدمات سفر که به شکل دائمی در طول سال فعال هستند از یک ماه قبل به شکل مستمر و جدی در استان‌ها به ریاست استانداران و در سطح ملی جلسات خود را تشکیل داده اند، بسته‌های سفر ارزان برای ایام نوروز تدارک دیده شده است به این معنی که اگر گردشگران از حمل و نقل ریلی استفاده کنند و در اقامتگاه‌های سنتی اسکان داشته باشند می‌توانند بسته سفر ارزان را تجربه کنند.

نرخ هتل‌ها در نوروز افزایش نمی‌یابد

مونسان افزود: بیش از ۲۷ دستگاه در ایام نوروز آماده ارائه خدمت به گردشگران هستند، کنترل و نظارت بر قیمت‌ها در این ایام وجود دارد و خوشبختانه با همراهی بخش خصوصی و هتل‌ها، امسال هم در تعطیلات نوروز افزایش قیمت در این بخش را نخواهیم داشت. همچنین نوروزگاه‌ها در تمام استان‌ها با هدف معرفی آداب و رسوم و ایجاد فضایی شاد و بانشاط برپا خواهد شد.

وی گفت: خوشبختانه در نوروز ۹۷ به لحاظ کیفیت شاهد اتفاقات خوبی در بخش گردشگری بودیم. به دلیل آنلاین بودن و سرعت بالای پاسخگویی، آمار شکایت‌ها در نوروز امسال به حداقل رسید، امسال هم برنامه‌ها و اقدامات مناسبی برای ایجاد نوروزی بانشاط تدارک دیده شده است.

‏ویزای‬ ایران ۴۸ ساعته صادر می‌شود

او درباره آمار گردشگران ورودی به کشور یادآور شد: سال گذشته گردشگران ورودی به کشورمان ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بود، این در حالی است که در ۹ ماه امسال از مرز ۶ میلیون گردشگری ورودی عبور کرده‌ایم و پیش‌بینی می‌شود این عدد تا پایان سال به ۷ میلیون نفر برسد.

حتما بخوانید:  موافقت وزارت آموزش و پرورش با تعطیلات زمستانی

او با بیان دلایل افزایش ورود گردشگران به کشور، اظهار کرد: اقدامات بسیار خوبی در چند سال گذشته در حوزه گردشگری اتفاق افتاده است، زیرساخت‌های این بخش اوضاع خوبی دارد هر چند با نقطه ایده‌آل فاصله داریم اما از ۱۲۵ هتل ۴ و ۵ ستاره در قبل از انقلاب اسلامی امروز به ۲۰۴ هتل رسیدیم که از این تعداد، ۱۵۰ هتل از زمان آغاز به کار دولت یازدهم و دوازدهم ساخته شده است.

معاون رئیس‌جمهور اظهار کرد: صدور ویزای الکترونیک و تسهیل در روند صدور ویزا از دیگر موضوعاتی است که در روند افزایش ورود گردشگران به کشور نقش داشته است، خوشبختانه امروز گردشگران می‌توانند به ثبت مشخصات خود در سامانه، پس از ورود به ایران و در فرودگاه ویزای خود را تحویل بگیرند، در این بخش از وزارت اطلاعات تشکر می‌کنیم چراکه در حال حاضر صدور ویزا ۴۸ ساعته انجام می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *