نماینده ایذه: مردم از شدت فقر نمی‌دانند چه کنند نماینده ایذه: مردم از شدت فقر نمی‌دانند چه کنند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نماینده ایذه: مردم از شدت فقر نمی‌دانند چه کنند

نماینده ایذه: مردم از شدت فقر نمی‌دانند چه کنند

خبرگزاری ایسنا: هدایت‌الله خادمی؛ نماینده مردم ایذه و باغ ملک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مسائل معیشتی و اقتصادی مردم، گفت که برخی برای تامین هزینه‌های زندگی خود به فروش اعضای بدن همچون کلیه روی آورده‌اند.

نماینده ایذه: مردم از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند

اهم سخنان نماینده مردم ایذه و باغ ملک (هدایت‌الله خادمی) در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس:

* بی‌لیاقتی، ناکارآمدی و سستی دولت‌ها در این سال‌ها مانند رنج‌نامه‌ای است که هر روز بر مشکلات مردم افزوده است. وضعیتی ایجاد شده که مردم این دوران توان تحلیل آن را ندارند. هر روز شاهد بیشتر شدن مشکلات هستیم، اما نه اراده‌ای برای حل آن وجود دارد و نه توانی.

* از کردستان زیبا و کوله‌بران پیر و معلول آن، از سیستان و بلوچستان قهرمان با فقر و بیکاری عمیق‌اش، هرمزگان، کرمانشاه و … و تمام ایران را ببینید. هنوز بر پیکره برخی شهرها آثار تجاوز بعثی‌ها را می‌بینیم. اگر خسارت جنگ را نخواسته یا نتوانستیم بگیریم این رافع مسئولیت‌ دولت‌ها در بازسازی این شهرها نیست. شهرستان‌های مظلوم ایذه و باغ ملک فریادرسی نداشته‌اند و آن را با فقر و بیکاری رها کرده‌اید.

* رنج بیکاری و بی‌آبی مردم ادامه دارد. این در حالی است که با نگاه‌های بخشی‌نگرانه و سیاست‌های غلط انتقال آب بین حوزه‌ای با هزینه بسیار بالا به مناطق دیگر مشکلات دیگری را به وجود آورد. مردم ایران را بدبخت کرده‌اید احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید.

* از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند. برای تامین هزینه زندگی به فروش اعضای بدن از جمله کلیه روی آورده‌اند. با کشوری که یک درصد جمعیت جهان و هشت درصد منابع جهان را دارد ببینید چه کرده‌اید.

حتما بخوانید:  تصاویر تازه از فوق لیسانسه‌های دوست‌داشتنی‌

* کشور دچار اختلاس و فساد شده است. چرا کشورهای دیگر فساد را کنترل کرده‌اند اما ما نمی‌توانیم؟ آموزگاران کشور در فقر و تنگدستی به سر می‌برند. آن وقت انتظار داریم آینده‌ای روشن داشته باشیم؟

* فساد اقتصادی مانند موریانه به تار و پود این کشور و مسئولین زده است. پذیرفته‌ایم که کشوری فاسد و ناکارآمد هستیم.

* مردم سوال می‌کنند به چه دلیل برخی مسئولین که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند فرزندانشان در آمریکا به سر می‌برند؟ اگر به گفته خود ایمان دارند چرا عزیزان خود را به کشور بر نمی‌گردانند؟ چرا این کشور آنها را اخراج نمی‌کند؟ تاریخ گواه می‌دهد شاید برخی دولتمردان ماموریت داشتند خلاف منافع ایران اقدام کنند.

* در کشور ما دولت تشکیل می‌شود عوامل دولت لیستی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را به مردم ارائه می‌دهد. مردم کلانشهرها هم گاها به این لیست‌ها رای می‌دهند و مجلس شورای اسلامی و به حیات خلوت دولت تبدیل می‌شود و نماینده لیستی خود را فدایی دولت‌ها و وزرا می‌دانند.

* برخی از آنها هم وارد وزارتخانه‌هایی ثروتمند می‌شود و اجازه نظارت موثر را از مجلس شورای اسلامی می‌گیرند.

* مردم با این دولت و مجالسی که ساخته‌اید هرگز توسعه و پیشرفت را نخواهید دید، در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفتند و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه می‌روند.

* برای برون رفت فوری و حل معضلات کشور باید از فسادهای اقتصادی و اختلاس‌ها پرده‌برداری شود. ۵۰ نفر از اختلاس‌گران و دزدان دولتی را محاکمه و به اشد مجازات برسانیم.

* دولتمردانی که ظرف ۳۰ سال گذشته این کشور را به این روز انداخته‌اند برکنار شوند و اموال آنها که از کشور برداشته‌اند به خزانه بازگردانده شود. فرمایشات رهبر معظم انقلاب مورد توجه همه مسئولین قرار گیرد.

حتما بخوانید:  امیدها حذف شدند، شاهکارهایشان ادامه دارد

* از خودمان، کشور و منطقه شناخت واقعی پیدا کنیم و متوجه شویم که از همه مردم دنیا باهوش‌تر و آگاه‌تر، شجاع‌تر نیستیم. از توهم و جوگیر شدن بپرهیزیم که می‌تواند سرنوشت کشور را تغییر دهد.

* وطن‌پرست باشیم، دروغ نگوییم، سخت کار کنیم و دزدی نکنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

یک دیدگاه

  1. واقعا حرف دل بسیاری را گفتند ایشان! اگر آن کشورها بدند چرا برای ادامه تحصیل مناسبند؟!!جالب اینکه هیچ کدام هم در رشته ای ویژه و کمیاب ادامه تحصیل نمی دهند! عکسهای عروسیشان را هم که اگر نمی دیدیم باورمان نمیشد دلشان بیاید آه و ناله تنگدستان را ببینند و بریز و بپاش کنند.بنده که یک عمریست گفته ام حتی اینها که می گویند چرا در فرانسه به ما اجازه نمی دهند حجاب داشته باشیم به میهن اسلامی خود باز نمی گردند تا در حفظ دین و حجابشان آسوده تر باشند؟!! تا این لحظه هم که هنوز ندیده و نشنیده ایم چند تا از این بانوان بازگشته باشند و در رشته هایی که اینجا برای زنان وجود ندارد به کشورشان خدمت کنند. خدایا! خودت داد مظلومان را از اینها بگیر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *