نماینده تبریز: اجازه استیضاح وزیر کشور را نمی‌دهند نماینده تبریز: اجازه استیضاح وزیر کشور را نمی‌دهند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / نماینده تبریز: اجازه استیضاح وزیر کشور را نمی‌دهند

نماینده تبریز: اجازه استیضاح وزیر کشور را نمی‌دهند

رویداد ۲۴: احمد علیرضا بیگی گفته رحمانی فضلی وزیر کشور به خاطر کشتن مردم در جریان اعتراضات آبان ۹۸ باید برکنار شود. در گفت‌وگویی از این نماینده مجلس پرسید‌ه‌ایم چرا بعد از ۱ سال و نیم و در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ این موضوع را رسیدگی کرده و زودتر از آن چنین کاری نکرده است.

نطق احمد علیرضابیگی درباره حوادث آبان ۹۸ بسیار جنجال‌ساز شد. وزارت کشور بیانیه تندی علیه علیرضابیگی صادر کرد و حتی گفته شد وزیر کشور به بهانه ابتلا به کرونا در چند جلسه مهم شرکت نکرده است. هرچند این خبر از سوی وزارت کشور تایید نشد اما واکنش محمدجواد کولیوند معاونت پارلمانی وزارت نشان می‌داد که این وزارتخانه تا چه اندازه نسبت به سخنان علیرضابیگی نگران شده است.

اصل ماجرا مربوط به اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین بود که در جریان آن صدها نفر از شهروندان ایران کشته شدند. رسانه‌های غربی آمار جان باختگان را ۱۵۰۰ نفر اعلام کردند اما مقامات ایران گفته‌اند تعداد کشته شدگان کمتر از ۳۰۰ نفر بوده‌اند. در مجلس دهم علی مطهری گفته بود مسئولیت این بی‌تدبیری با وزیر کشور است و باید استیضاح شود.

عمر مجلس دهم به استیضاح رحمانی فضلی نرسید و حالا پس از حدود ۲ سال از ماجرای کشته شدن معترضان آبان، علیرضابیگی از نقش رحمانی فضلی گفته که دستش به خون مردم آلوده است. اما چرا این اظهارات زودتر از این بیان نشد. دلایل این موضوع را از علیرضابیگی نماینده مردم تبریز جویا شدیم. او به رویداد۲۴ می‌گوید: رئیس جمهور در جایگاه رئیس شورای عالی امنیت ملی و عالی‌ترین مقام اجرایی بعد از رهبری، اعلام کردند که وظیفه افزایش قیمت بنزین را به وزیر کشور سپرده است.

حتما بخوانید:  عکس دیدنی از وزیر پیشنهادی نیرو

این را در جلسه شورای عالی اداری آذربایجان شرقی اعلام کردند و گفتند که من صفرتا صد ماجرا را به آقای رحمانی فضلی سپردم و به آن‌ها گفتم که اصلا به من هم نگویید و بروید اجرا کنید. رئیس دفتر رئیس جمهور هم اعلام کرد که وزارت کشور در اطلاع‌رسانی دچار تقصیر شده است. دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد که حوادث ابان ۹۸ که پیش آمد اگر به درستی مدیریت می‌شد چنین هزینه‌هایی را پرداخت نمی‌کردیم.

فیلم نطق علیرضا بیگی علیه وزیر کشور

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *