وام یک میلیونیِ ما و کمک ۶۰هزار پوندیِ بریتانیا وام یک میلیونیِ ما و کمک ۶۰هزار پوندیِ بریتانیا | آوتاف
خانه / اخبار داغ / وام یک میلیونیِ ما و کمک ۶۰هزار پوندیِ بریتانیا

وام یک میلیونیِ ما و کمک ۶۰هزار پوندیِ بریتانیا

برترین‌ها: در حالی که مبلغ و نحوه کمک دولت به قرنطینه‌ماندگان ایرانی با انتقادات زیادی مواجه شده، کمک بریتانیا به خانواده‌های داغدار کرونا توجه ایرانی‌ها را جلب کرده است.

پرداخت وام یک‌میلیونی به خانوارهای یارانه‌بگیر یکی از برنامه‌های حمایتی دولت روحانی در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور بود.

یورو نیوز گزارش داد: بریتانیا ۶۰ هزار پوند به هر کدام از خانواده‌های کارکنان سرویس سلامت همگانی این کشور که قربانی بیماری کووید ۱۹ شده‌اند،‌ می‌پردازد.

وزیر بهداشت بریتانیا با اعلام این مطلب همچنین از اجرای طرحی موسوم به «بیمه عمر» برای کارکنان سرویس سلامت همگانی موسوم به ان چ اس (NHS) خبر داد که کلیه پرسنل درمانی فعال در صف مقدم مبارزه با بیماری‌ها از جمله کادر پزشکی را شامل می‌شود.

بر این اساس و طبق تایید وزارت بهداشت بریتانیا خانواده‌های کارکنان NHS که در پی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند مبلغ ۶۰ هزار پوند (حدود ۶۹ هزار یورو) دریافت خواهند کرد.

تاکنون ۸۲ کارمند سرویس سلامت همگانی بریتانیا و ۱۶ فرد فعال در بخش خدمات بیمارستانی و درمانی این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مت هنکاک،‌ وزیر بهداشت بریتانیا می‌گوید این افراد زندگی خود را برای مراقبت از دیگران به خطر انداخته و جان خود را در همین راه از دست داده‌اند. وی تاکید دارد که به شخصه عمیقا احساس می‌کند که وظیقه دارد مراقب عزیزان و بستگان این افراد باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  دیوار دفاعی ایران، مستحکم‌ترین دیوار ۲۰۱۸

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *