واکسن اسپوتنیک تولیدشده در ایران رونمایی شد واکسن اسپوتنیک تولیدشده در ایران رونمایی شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکسن اسپوتنیک تولیدشده در ایران رونمایی شد

واکسن اسپوتنیک تولیدشده در ایران رونمایی شد

تسنیم: واکسن اسپوتنیک‌ تولیدشده در ایران با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.

گروه اکتوور مجموعه‌ای متشکل از کارخانجات دارویی و غذایی یکی از بزرگترین مجموعه های تولیدی دارو و غذا در ایران و منطقه است.

به دنبال ارزیابی دقیق خطوط تولیدی بخش بیوتکنولوژی اکتوورتوسط طرف روس و به لحاظ اعتماد و اطمینان بین المللی به گروه دارویی اکتوور، مجموعه اکتوور به عنوان مرکز تولید واکسن اسپوتنیک وی در قالب تولید قراردادی انتخاب شد‌.

رونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرج

واکسن اسپوتنیک وی در بیش از ۶۰ کشور جهان از جمله ایران به ثبت رسیده و در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بلاروس، اوکراین، صربستان، هند، چین، کره جنوبی، قزاقستان، مصر، آرژانتین و برزیل برای تولید قراردادی و تحت لیسانس انتخاب شده و گروه دارویی اکتوور به عنوان یکی از نخستین تولید کنندگان این واکسن در منطقه خاورمیانه برگزیده شده است.

رونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرج

در راستای تولید قراردادی واکسن اسپوتنیک در مجموعه اکتوور، پس از انتقال بانک سلولی به کشور و اتمام مراحل تولید آزمایشی، هم اکنون بچ انتقال تکنولوژی بر اساس پروتکل های تدوین شده توسط انستیتو گامالیا و در ماشین آلات و تجهیزات کاملا مشابه با سازنده اصلی به تولید رسیده و کلیه آزمایش های مربوطه در این خصوص به پایان رسیده است و ظرفیت تولید این واکسن در گروه دارویی اکتوور، دو میلیون دوز در ماه خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  دبل رونالدو برای شکست بارسا در نیوکمپ

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *