واکنش رئیس صدا و سیما به تحریم تازه ترامپ واکنش رئیس صدا و سیما به تحریم تازه ترامپ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / واکنش رئیس صدا و سیما به تحریم تازه ترامپ

واکنش رئیس صدا و سیما به تحریم تازه ترامپ

خبرگزاری ایلنا: رییس صداوسیما در واکنش به تحریم وزارت خزانه‌داری آمریکا، آن را نشانه‌ای دیگر از شواهد افول و فروپاشی امریکا دانست.

متن کامل بیانیه علی عسگری (رئیس سازمان صداوسیما) به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تحریم‌های مضحک امریکا علیه اینجانب به عنوان یکی از کوچکترین آحاد ملت ایران و کمترین خادم آنها، مایه مباهات، و نشانه سردرگمی، حماقت و خوی استکباری دولت امریکاست. اگرچه امریکا سعی کرده در دهه‌های گذشته خود را به عنوان یک قدرت جهانی پیشرو مطرح کند اما با از دست دادن مزیت‌های نسبی و توانایی‌های خود، اکنون همه جهان شاهد افول و فروپاشی آن قدرت است.

به هم ریختگی داخلی امریکا و بحران‌های پی در پی اجتماعی، از هم گسیختگی سیاسی، رسوایی‌های پی در پی سیاسی و اخلاقی حتی در سطح رییس جمهور، سردرگمی در سیاست خارجی و بن بست کامل در سیاست‌های مرتبط با منطقه غرب آسیا، هم پیمان شدن با رسواترین و جنایتکارترین دولت‌های منطقه خاورمیانه، حمایت همه‌جانبه از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی، تا جایی که نفرت همه ملت‌های مستقل جهان برانگیخته شده است، بدعهدی و خروج از تعهدات بین‌المللی دولت امریکا مانند «برجام»، شرکت دزدانه و مزورانه در تقریباً همه انواع تروریسم بین‌المللی ازجمله ایجاد داعش و دیگر گروه‌های تروریستی و نهایتاً شکست اقتصاد امریکا و تبدیل آن به بدهکارترین کشور جهان، نمونه‌هایی از شواهد افول و فروپاشی امریکاست.

اکنون امریکا دچار این توهم شده است که با تحریم‌ها و فشارهای پی در پی علیه ملت ایران می‌تواند راهی برای کند کردن مسیر افول خود بیابد غافل از اینکه نتیجه این روند وحدت و انسجام بیشتر ملت بزرگ ایران، ترغیب ایران به استفاده از همه ابزارهای قدرت ملی خود برای تأدیب امریکا، مستحکم‌تر و مصمم‌تر شدن اجزای محور مقاومت در منطقه برای خنثی کردن توطئه‌ها و تسریع در اضمحلال رژیم اسرائیل و تنبیه متحدان امریکا –که درواقع خائنان به دنیای اسلام هستند- و در صورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

حتما بخوانید:  پوتین به ایران توصیه کرد، اما امارات اتهام زد

به طور خاص تحریم علیه رییس سازمان صدا وسیما علامتی است از اینکه امریکا به شدت از شکسته شدن انحصار جبهه رسانه‌های استکباری و رسوا شدن پی در پی در پیشگاه افکار عمومی ایران و جهان عصبانی است. خانواده صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به خود می‌بالد که به رغم همه این فشارها ذره‌ای در انجام مأموریت اصلی خویش که همانا نمایندگی صدای ملت ایران و ترویج ندای رهایی بخش انقلاب اسلامی است کوتاهی نکرده و از این پس بر عزم و تلاش انقلابی خود مصمم‌تر از گذشته، خواهد افزود.

تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ملت ایران نه تنها تهدید نیست بلکه به ظهور فرصت‌هایی تاریخی برای ملت ایران خواهد انجامید. اینجانب این تحریم‌ها را نه تنها تهدید نمی‌دانم بلکه اطمینان دارم با اتکا به توانمندی‌های انسانی، علمی و فنی و طراحی‌های هوشمندانه‌ای که ملهم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال انجام است به زودی اقتصاد ایران وارد دورانی خواهد شد که اساساً ابزار و حربه تحریم از دست دشمن گرفته می‌شود و خداوند را شاکرم که اینجانب و سازمان صداوسیما نیز در پیمودن این مسیر تاریخی سهیم خواهیم بود. ملت بزرگ ایران چنانکه امام عظیم الشان فرمود مصمم است که امریکا را زیر پا بگذارد و آن را به خاک مذلت بنشاند.

خزانه‌داری امریکا که تصور می‌کند با این تحریم‌ها می‌تواند کمکی به جلوگیری از افول دولت امریکا نماید، باید خود پاسخگو باشد که بدهی فزاینده امریکا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آیا توان بازپرداخت این بدهی‌های عظیم را خواهد داشت؟ خزانه داری امریکا در حال و آینده محل مراجعه انبوه طلبکاران از سراسر جهان خواهد بود که طلب ۲۱۰۰۰ میلیارد دلاری خود از امریکا – به عنوان بدهکارترین دولت جهان- را مطالبه می‌کنند گرچه ناتوانی امریکا نشان می‌دهد طلبکاران و مالباختگان خزانه‌داری امریکا به زودی باید بر لاشه این هیولای بزرگ حاضر شوند و بابت طلب‌های غیرقابل وصول خود اشک حسرت بریزند!

حتما بخوانید:  اتهام‌زنی آمریکا و انگلیس در شورای امنیت به ایران

بی‌تردید دور جدید تحریم‌ها نیز که تنها حربه باقی مانده امریکا در مقابله با ملت توانا و هوشیار ایران است به برکت انسجام ملی در سایه تدابیر حکیمانه رهبری معظم انقلاب، برنامه‌ریزی و اقدام انقلابی مسئولان، استقامت تحسین برانگیز ملت و از همه بالاتر نصرت الهی راه به جایی نخواهد برد و ایران اسلامی مقاوم و سربلند به راه پرافتخار خود ادامه خواهد داد.

به پاس خدمتگزاری ملت در صداوسیمای جمهوری اسلامی و به شکرانه توفیق در ناامید کردن و استیصال شیطان بزرگ بر آستان پروردگار رئوف قادر متعال سجده شکر می‌گزارم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *