ورود اولین نخست‌ وزیر اسرائیل به امارات ورود اولین نخست‌ وزیر اسرائیل به امارات | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ورود اولین نخست‌ وزیر اسرائیل به امارات

ورود اولین نخست‌ وزیر اسرائیل به امارات

ایسنا: نفتالی بنت به عنوان اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفری رسمی وارد امارات متحده عربی شد.

سخنگوی دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی یکشنبه شب از ورود نفتالی بنت به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی خبر داد و اعلام کرد که وی قرار است در این سفر با شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی عهد ابوظبی دیدار و گفت‌وگو کند.

ورود اولین نخست‌وزیر اسرائیل به امارات

در صورت انجام دیدار بنت و بن زاید، بالاترین سطح دیدار و نشست مقامات امارات و اسرائیل از زمان امضای توافق عادی سازی روابط بین دو طرف رقم خواهد خورد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی قبل از ترک تل آویو به مقصد ابوظبی، گفته بود که وی روز دوشنبه با ولی عهد ابوظبی درباره راه‌های تقویت همکاری دوجانبه و روابط اقتصادی و تجاری بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

بنت در سخنانی پیش از پرواز گفت: «من در حال رفتن به امارات هستم، در اولین دیدار رسمی بعنوان نخست وزیر اسرائیل. فردا با بن زاید دیدار می‌کنم و درباره گسترش روابط در شماری از زمینه‌ها از جمله تقویت روابط اقتصادی و تجاری بحث خواهیم کرد. تنها با گذشت یک سال از زمان عادی سازی روابط شاهد پتانسیل فوق العاده‌ای در شراکت دو کشور بودیم و این تازه شروع است».

این نخستین سفر رسمی یک نخست وزیر اسرائیلی به کشور امارات پس از عادی سازی روابط در اوت سال ۲۰۲۰ به شمار می‌آید.

«یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ژوئن گذشته برای افتتاح سفارت این رژیم به ابوظبی سفر کرد که سفر لاپید هم نخستین سفر رسمی یک وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به امارات به شمار می‌رود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  ماجرای فیلم مربوط به سردار آزمون چیست؟

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *