پرونده زنده به گور کردن جوجه‌ها به مجلس رسید پرونده زنده به گور کردن جوجه‌ها به مجلس رسید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پرونده زنده به گور کردن جوجه‌ها به مجلس رسید

پرونده زنده به گور کردن جوجه‌ها به مجلس رسید

خبرگزاری ایرنا : نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از ورود این کمیسیون به موضوع معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه خبر داد.

امیر خجسته روز دوشنبه در واکنش به معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه اظهار داشت: با توجه به نامگذاری امسال و تاکید مقام معظم رهبری بر رونق تولید ملی، مرغداران سراسر کشور برنامه‌ریزی کرده بودند تا ضمن تامین نیاز کشور با افزایش تولید جهش تولید را محقق کنند.

پرونده زنده به گور کردن جوجه‌ها به مجلس رسید

نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: شیوع ویروس کرونا تعطیلی مراسم‌ها و سایر فعالیت‌های اجتماعی را به همراه داشت که موجب رکود در کسب و کار آنها شد بایستی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت برنامه‌ریزی می‌کردند تا مازاد تولید را خریداری می‌کردند اما قیمت مرغ پایین آمد و دیگر تولید برایشان مقرون به صرفه نبود.

خجسته بیان کرد: با توجه به عدم حمایت دولت و فروش مرغ به کمتر از قیمت تمام شده در شرایطی که تهیه خوراک دام و طیور برای مرغداران سخت شده بود، آنها به منظور اعلام نارضایتی تصمیم به معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه گرفتند.

وی ادامه داد: این در حالی است که وزارت جهاد کشاورزی ضمن برنامه‌ریزی بایستی اقدام به خرید و ذخیره‌سازی مازاد تولید می‌کرد تا کشور در آینده نیازمند وارادات مرغ از خارج کشور نباشد.

نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معدوم کردن جوجه‌های یک روزه موجب خدشه‌دار شدن اذهان عمومی شد، عنوان کرد: دولت و دستگاه قضایی با افراد خاطی که موجب چنین حادثه تلخی شدند باید برخورد قانونی کنند.

وی با بیان این که معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه از سوی مرغداران اقدامی نامتناسب بود، تصریح کرد: با این کار در دو ماه آینده با کمبود مرغ مواجه خواهیم شد از این رو این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و در حال پیگیری است.

حتما بخوانید:  درخواست ضدایرانی اسرائیل از آمریکا، آلمان و انگلیس

نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به این اتفاقات دولت و در راس آن وزارت جهاد کشاورزی باید به موقع اقدام کنند تا دیگر چنین رخ ندهد چرا که اینگونه اقدامات موجب وارد شدن آسیب به کشور خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *