پرونده کیک‌های قرص‌دار امنیتی شد پرونده کیک‌های قرص‌دار امنیتی شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / پرونده کیک‌های قرص‌دار امنیتی شد

پرونده کیک‌های قرص‌دار امنیتی شد

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مورد قرص‌های کشف شده در کیک‌ها یک اقدام خرابکارانه صورت گرفته است، بنابراین‌ بررسی و پیگیری بیشتر این موضوع در محدوده وظایف قضایی، انتظامی و امنیتی خواهد بود.

کیانوش جهانپور در مورد قرص‌های کشف شده در بین کیک‌ها در برخی از استان‌ها اظهار داشت: در مورد قرص‌های کشف شده در کیک‌ها با توجه به اینکه از چرخه تولید خارج است و به خط تولید و توزیع رسمی برنمی‌گردد، معتقدیم یک اقدام خرابکارانه صورت گرفته است بنابراین‌ بررسی و پیگیری بیشتر این موضوع در محدوده وظایف قضایی، انتظامی و امنیتی خواهد بود و آنها نیز این موضوع را شروع کردند و اطلاعات را در زمان مناسب اعلام خواهند کرد.

سخنگوی وزات بهداشت همچنین در مورد آلودگی هوا در برخی از استان‌ها به ویژه استان تهران، متذکر شد: در مورد آلودگی هوا، وزارت بهداشت توصیه‌های لازم را در کارگروه‌های استانداری تمام استانداری‌ها و همچنین در سطح ملی مطرح کرده است، اما وزات بهداشت متولی مستقیم کاهش آلاینده‌ها نیست.

وی افزود: بخشی از راهکارها در لایحه هوای پاک به مجلس عرضه شده است، کاهش آلودگی نیازمند اقدامات بین‌بخشی چندجانبه با ابعاد مختلف است و اقدامات تک بعدی در این زمینه قطعا نتیجه بخش نخواهد بود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به اینکه چرا دولت با وجود اینکه قول داده بود بیمه سلامت رایگان باشد اما به وعده خود عمل نکرده است، گفت: وقتی یک کارگر با حداقل حقوق، حق بیمه خود را به تامین اجتماعی پرداخت می‌کند نباید انتظار داشت افراد دیگر با درآمد مشابه یا بیشتر از بیمه رایگان استفاده کنند، بیمه رایگان برای افرادی است که توانایی پرداخت را ندارند.

حتما بخوانید:  «الهلال» برای چهارمین بار قهرمان آسیا شد

جهانپور ادامه داد: وزارت رفاه اطلاعات دهک‌بندی را به بیمه سلامت می‌دهد و براساس آن دهک اول تا سوم مشمول بیمه رایگان می‌شوند، دهک پنجم و ششم از تخفیف ۵۰درصدی حق بیمه برخوردار خواهند شد و مابقی افراد باید حق بیمه خود را به طول کامل پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ اقتصادی توان پرداخت بیمه افراد تمام جامعه را ندارد و اگر قرار بود چنین اتفاقی بیفتد و همه رایگان بیمه شوند، دیگر نیازی به بیمه نبود و بیمارستان‌ها خدمات و امکانات خود را رایگان ارائه می‌دادند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *