چنگیز چنین کاری نکرد که مدیران بی‌لیاقت می‌کنند! چنگیز چنین کاری نکرد که مدیران بی‌لیاقت می‌کنند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / چنگیز چنین کاری نکرد که مدیران بی‌لیاقت می‌کنند!

چنگیز چنین کاری نکرد که مدیران بی‌لیاقت می‌کنند!

برترین‌ها: تبعات دفن زباله در جنگل‌های هیرکانی که مهم‌ترین منبع تامین اکسیژن ایران محسوب می‌شوند، این روزها چنان حاد شده که به نطق نمایندگان مجلس نیز راه یافته است.

۲۰ هکتار جنگل در رشت تبدیل به سایت دپوی زباله شد و هم اکنون ۳۰ سایت دپو و دفن زباله در جنگل‌های هیرکانی وجود دارد.

حدود ۳۰سال است که دفن غیراصولی زباله در شهرهای شمالی کشور، به یک بحران بزرگ محیط‌زیستی تبدیل شده و با توجه به تأثیر مستقیم آلودگی این زباله‌ها بر آب، خاک، گیاهان و جانوران، تعلل در ساماندهی این امر می‌تواند تبعات سنگینی بر زندگی مردم شمال داشته باشد.

منطقه جنگلی اندرگلی شیرگاه، منطقه جنگلی کلاکولی رامسر، ساحل محمودآباد، حاشیه رودخانه تلار، جنگل‌های عباس‌آباد، چالوس و نوشهر و سایت جنگلی نور با دپوی ۵۰۰ هزار تن زباله، دیگر مناطق بحرانی دپو و دفن زباله در کشور هستند که جنگل‌های هیرکانی را به سرعت رو به زوال می‌برند.

سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز اعلام کرده است که هم‌اکنون ۳۰سایت دپو و دفن زباله در جنگل‌های هیرکانی وجود دارد که هریک کوهی از زباله را یدک می‌کشند و نزدیک ۳دهه از تشکیل آنها می‌گذرد. روزانه به واسطه حجم ورود‌ بسیار زیاد زباله به این مناطق که قرار است آینده حیات در ایران را تضمین کنند و به‌زعم یونسکو، میراث زیست کره محسوب می‌شوند، زیر کوه زباله‌ها دفن می‌شوند.

رضا وثوقی، فعال رسانه‌ای با گلایه تند در این رابطه نوشت:

چنگیز با خراسان چنین نکرد که مدیران بی‌لیاقت می‌کنند

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  خواب طولانی تلویزیون در شب یلدا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *