کنایه علیزاده و معتمدآریا به نماینده مخالف موسیقی کنایه علیزاده و معتمدآریا به نماینده مخالف موسیقی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کنایه علیزاده و معتمدآریا به نماینده مخالف موسیقی

کنایه علیزاده و معتمدآریا به نماینده مخالف موسیقی

برترین‌ها: استاد حسین علیزاده، آهنگساز ونوازنده مشهور و فاطمه معتمدآریا، بازیگر سینما و تلویزیون به اظهارات جنجالی نماینده مجلس درباره موسیقی واکنش نشان دادند.

اظهارات سید کاظم موسوی نمایندۀ اردبیل، نمین، سرعین و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که در مخالفت با واردات «آلات موسیقی» به دوستداران موسیقی توصیه کرد «از ایران بروند»، بحث‌انگیز شده و واکنش‌های زیادی را برانگیخته بود.

کنایه علیزاده و معتمدآریا به نماینده مخالف موسیقی

روزنامه ایران به نقل از استاد حسین علیزاده آهنگساز ونوازنده نوشت:

* وقتی هدف از یک جشنواره کشف استعداد و خلاقیت است باید زمینه ادامه حیات هنر شرکت کنندگان هم فراهم شود. موضوعی که در اغلب کشورها مورد توجه است مانند آموزش دروس تخصصی یا ایجاد ارکستر برای آنها و…که چندان کار مشکلی نیست اما برای به‌دست آوردن آن در کشورمان باید جنگید تا شاید اندکی از این خواسته را به‌دست بیاوریم و امیدوارم روزی فرا برسد که این جنگ خانگی نسبت به موسیقی کنار زده شود و مجبور نباشیم یک دستمان ساز و یک دستمان سپر باشد.

* ای کاش که همه قلب و وجودمان ساز باشد به این دلیل که سال‌هایی که گذشت می‌توانست روزهای بسیار تلخی برای موسیقی باشد اما مردم عزیز ایران و خانواده‌ها به‌لحاظ مادی و معنوی زحمت بسیاری کشیدند و از نان شب خود زدند تا امروز فرزندان شان آموزش ببینند و به این جایگاه برسند و این تلاش ملت ما بوده که پای حق و حقوق شان ایستادگی کردند.

مگر می شود آوا و صدا را خاموش کرد؟

ایسنا به نقل از فاطمه معتمدآریا که در کنسرت «رکوییم موتزارت»، نخستین کنسرت تالار وحدت با حضور مخاطبان حاضر شده بود نوشت:

حتما بخوانید:  آخرین جزئیات کشف جسد آزاده نامداری

* وقتی در سالن تالار وحدت نشسته بودم، مثل همیشه داشتم به سقف نگاه می‌کردم که این لانه های ریز ریز که دور هم جمع شده، درونش پر از صدای عشق و مهر هنرمندانی است که سال ها اینجا کار کرده و به قول آقای حسین علیزاده اینجا خانه آنهاست. ما در تک تک این لانه ها خانه کرده ایم؛ نه با جسم، بلکه با روح، نگاه عشق و هنرمان و بزرگترین هنری که امشب اینجا توانسته این مجموعه را با هم همدل کند، موسیقی است.

* با طرح این پرسش که چطور می شود، کسی یا کسانی ـ خواسته یا ناخواسته ـ حرف بستن یا شکستن از موسیقی را مطرح کنند، این پرسش را با سوال های دیگر ادامه داد که «مگر ممکن است چنین چیزی؟ مگر ممکن است در این لانه ها، آوا و صدایشان خاموش شود؟».

* غیرممکن است. موسیقی چیزی غیر از مهر پخش نمی کند و نکرده است. موسیقی اعتراض می‌کند، از ما درخواست می‌کند و ما را به هم نزدیک می‌کند. چطور می شود که با زدن بر یک پوست دباغی شده صدایی از آن برخاسته شود که همه ما را به شعف آورد یا از یک نوای نی تا عمق وجودش، آدم آزرده و غمگین شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *