کُردهای عراقی کالاهای ترکیه را تحریم کردند کُردهای عراقی کالاهای ترکیه را تحریم کردند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / کُردهای عراقی کالاهای ترکیه را تحریم کردند

کُردهای عراقی کالاهای ترکیه را تحریم کردند

خبرگزاری فارس: به نقل از یاهو، فروشگاه‌های اقلیم کردستان عراق با پاسخ مثبت درخواست فعالان مدنی کالاهای ترکیه را در اعتراض به حمله آنکارا به شمال سوریه تحریم کرده‌اند.

اقلیم کردستان عراق سالانه ۸ میلیارد دلار از ترکیه واردات دارد که از انار گرفته تا ماست، محصولات بهداشتی و سبدهای پلاستیکی را شامل می‌شود.

کُردهای عراقی کالاهای ترکیه را تحریم کردند

فعالان مدنی حالا به قسمت این حجم از واردات کالاهای ترکیه رفته و به دلیل حمله دو هفته‌ای به شمال سوریه توسط این کشور خواستار ممنوعیت ورود کالاهای ترک شده‌اند.

به دلیل حمله ترکیه حدود ۱۲ هزار نفر از کردهای سوریه وارد شمال عراق شده‌اند.

یکی از سازمان دهندگان تحریم کالاهای ترکیه که از اشخاص معروف کردستان عراق محسوب می‌شود گفت:‌ ما نمی‌توانیم به خطوط مقدم مبارزه با ترکیه برویم. بنابراین سلاح ما تحریم کالاهای ترکیه است.

وی تاکید کرد: ما به دنبال تعمیم این رویکرد در تمام حوزه‌های اجتماعی هستیم که می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به اقتصاد ترکیه باشد.

فعالان مدنی در شهرهای شمالی عراق با پخش کردن پلاکارد و اعلامیه در فروشگاه‌های اقلیم کردستان از مصرف کنندگان خواسته‌اند تا از خرید محصولات ترک خودداری کرده و از سوی دیگر به دنبال راضی کردن عمده فروش‌ها برای توقف کامل واردات از ترکیه هستند.

یک فروشنده لوازم آرایشی و بهداشتی می‌گوید پس از حمله ترکیه به شمال سوریه ما تصمیم گرفتیم واردات محصولات ترک را قطع کرده و حالا به دنبال جایگزین‌های آن هستیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  شرط حمایت محمد خاتمی از همتی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *