گریه مردم کره‌شمالی به خاطر لاغری رهبرشان! گریه مردم کره‌شمالی به خاطر لاغری رهبرشان! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / گریه مردم کره‌شمالی به خاطر لاغری رهبرشان!

گریه مردم کره‌شمالی به خاطر لاغری رهبرشان!

جماران: تلویزیون رسمی کره شمالی گزارشی از نگرانی شدید مردم این کشور از لاغر شدن رهبرشان پخش کرد.

به نقل از رویترز، تلویزیون رسمی کره شمالی تأکید کرد که شهروندان این کشور نگران کم شدن وزن «کیم جونگ اون» رهبر این کشور هستند که اخیرا به شکل ملموسی کم شده است.تلویزیون رسمی کره شمالی گزارشی کم سابقه در این باره منتشر کرده است.

گریه مردم کره‌شمالی به خاطر لاغری رهبرشان

تلویزیون رسمی کره شمالی گزارشی از مصاحبه با شهروندان این کشور درباره رهبرشان پخش کرد.

در این گزارش یکی از شهروندان کره شمالی نگرانی شدید خود را از ظاهر شدن کیم به شکل«لاغرتر از حالت طبیعی اش» طی نشست اخیر حزب حاکم کارگر ابراز کرد.

این شهروند تأکید کرد که دیدن لاغری کیم «قلب مردم را شکست» و همه شهروندان می گویند که آنها بعد از این تصاویر تلویزیونی که در آنها کیم لاغر دیده می شد گریه کردند.

این تلویزیون در گزارش خود توضیحی درباره دلیل کم شدن وزن کیم ارائه نکرد.

به احتمال زیاد این گزارش که پرداختن به سلامتی رهبر کره شمالی به شکل بی سابقه ای توسط رسانه های این کشور به شمار می رود، باعث افزایش گمانه زنی ها و شایعه ها درباره این موضوع می شود.

این در حالی است که اخیر رسانه ها گزارش دادند که وقتی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، پس از یک غیبت طولانی حدود یک‌ ماهه، بیرون آمد لاغرتر از گذشته به نظر می‌ رسید.

گریه مردم کره‌شمالی به خاطر لاغری رهبرشان

مشخص‌ ترین نشانه‌ ای که لاغر شدن رهبر کره شمالی را اثبات می‌ کند، ساعت ۱۲ هزار دلاری اوست که همچون گذشته دور مچ او محکم نشده است. با نگاهی به بند ساعت چرمی وی در عکس‌ های این هفته و مقایسه آن با دسامبر ۲۰۲۰ و مارس ۲۰۲۱ مشخص می‌ شود که رهبر کره شمالی لاغر شده است.

حتما بخوانید:  رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد

به گزارش ان‌ ‌کی نیوز، رهبر کره شمالی پس از یک غیبت طولانی در حالی ظاهر شد که لاغرتر از قبل به نظر می‌ آمد و ساعت‌ مچی ۱۲ هزار دلاری‌ اش دور مچ او محکم نشده بود.

گمانه‌ زنی درباره احتمال بیماری کیم جونگ‌ اون از مدت‌ ها پیش آغاز شده بود؛ به خصوص از میانه ماه آوریل سال ۲۰۲۰ که او در جشن تولد پدربزرگش، بنیان‌ گذار کره شمالی حضور نداشت و شایعاتی درباره بیماری یا مرگ او ایجاد شد.

اگرچه شایعات مربوط به مرگ کیم جونگ‌ اون پس از اینکه خبرگزاری کره شمالی در اوایل ماه مه سال ۲۰۲۰ تصاویری از او در مراسم افتتاح یک کارخانه منتشر کرد، پایان یافت اما همچنان احتمالاتی درباره اینکه او به یک بیماری دچار شده وجود دارد.

وزن کیم‌ جونگ اون مدت‌ هاست که مورد توجه آژانس‌ های اطلاعاتی و رسانه‌ ها قرار گرفته تا سرنخ‌ هایی از بیماری احتمالی او یافت شود به خصوص اینکه خانواده او پیشینه بیماری‌ های قلبی نیز دارند و سال ۲۰۲۰ برخی رسانه‌ های از عمل جراحی قلب او خبر داده بودند.

تحلیلگر ارشد ان کی نیوز معتقد است: «تلاش سازمان‌ های اطلاعاتی خارجی برای به دست آوردن اطلاعات دقیق از سلامتی کیم جونگ اون و اتفاقات پشت پرده به آن دلیل است که کره شمالی سلاح هسته‌ ای دارد و این امنیت منطقه را تحت تاثیر قرار می‌ دهد.»

تردیدها از سلامتی کیم جونگ اون از ماه آوریل سال ۲۰۲۰ آغاز شد، وقتی‌ که رهبر کره شمالی در مراسم جشن تولد پدربزرگش و بنیان‌ گذار کره شمالی حضور نیافت. پس از آن بود که دیلی ان‌ کی خبر داد کیم جونگ اون عمل جراحی قلب انجام داده و هنگامی‌ که پس از ۲۰ روز غیبت ظاهر شد این خبرگزاری با استناد به تصویری که از مچ دست او منتشر کرده بود گزارش خود را تایید کرد.

حتما بخوانید:  کیهان: ۲۰۱۸ غرب زده است و عادل هم نازپروده

امسال نیز تردیدها درباره سلامتی رهبر کره شمالی پس از غیبت حدود یک‌ ماهه او تقویت شد. او در حالی حدود یک ماه در رسانه‌ های دولتی کره شمالی حضور نداشت که اقتصاد این کشور در بدترین شرایط در دهه‌ های گذشته قرار دارد و این کشور همچنان با بیماری کرونا دست‌ و‌ پنجه نرم می‌ کند.

وزیر دفاع کره جنوبی در پارلمان این کشور نیز گفت: «به نظر می‌ رسد کیم در حال حاضر به ساماندهی امور داخلی متمرکز شده تا بتواند تنش‌ های منطقه‌ ای را از طریق اقدامات تحریک‌ آمیز نظامی افزایش دهد اما همچنان گمانه‌ زنی‌ ها درباره سلامتی کیم ادامه دارد.»

او در حالی‌ که در سال ۲۰۲۱ کمتر دیده شده اخیرا در جلسه‌ ای با مقام‌ های ارشد حزب حاکم در پایتخت کره شمالی حضور یافت و به نظر می‌ رسید که وزن کم کرده است. پیش از این او آخرین بار در روز ششم ماه مه در یک جلسه خصوصی عکس گرفتن با خانواده‌ های سربازان کره شمالی حاضر شده بود.

«تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن نیز سال ۲۰۲۰ در یک نشست خبری از بیماری کیم جونگ اون خبر داده بود اما «ویپین نارنگ» استادیار علوم سیاسی انستیتوی فناوری ماساچوست احتمال داده که «کیم جونگ اون به دلیل تغییر رژیم غذایی وزن کم کرده باشد اما به گونه‌ ای برای کره جنوبی و ژاپن نمایش بازی می‌ کند که آنها تصور کنند او بیمار است».

«مایک برودکا» افسر اطلاعاتی آمریکا در کره جنوبی در گفت‌ و گو با ان کی نیوز این مساله را تایید کرد و گفت: «لاغری کیم ممکن است به دلیل تغییر رژیم غذایی باشد یا یک مساله پیچیده‌ تر.»

حتما بخوانید:  گزینه احتمالی جانشینیِ رئیسی در قوه قضائیه

تصور می‌ شود که کیم جونگ اون سه فرزند داشته باشد، اما فرزندان وی آنقدر بزرگ نیستند که در صورت مرگ رهبری کشور را بر عهده بگیرند. با این حال بسیاری از کارشناسان، «کیم یو جونگ» خواهر وی را رهبر احتمالی آینده کره شمالی می‌ دانند، اما مشخص نیست این زن بتواند نظر مساعد رهبران نظامی را به دست آورده و آنان را رهبری کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *