یک پیشنهاد درباره برخورد با معترضان به حجاب یک پیشنهاد درباره برخورد با معترضان به حجاب | آوتاف
خانه / اخبار داغ / یک پیشنهاد درباره برخورد با معترضان به حجاب

یک پیشنهاد درباره برخورد با معترضان به حجاب

برنا نوشت: حقوقدان و فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: خانم‌هایی که به پوشش اعتراض دارند را برای ارشاد به روحانیون ارجاع دهیم، نه زندان.

یک پیشنهاد درباره نحوه برخورد با معترضان به حجاب

«محسن رهامی»:

* بعضا در برخورد با متهمین پرونده های سیاسی مثل دانشجویان، وکلا و برخی سیاسیون برخوردهای سختی با آنها شد و برخوردها خارج از عرف بود و برخی تحقیرها بیش از حد بود و نشان می دهد، معیار عدالت آنطور که مردم انتظار دارند نیست. این نیست که بگویم عادلانه حکم صادر نمی شود بلکه مردم باید این را احساس کنند که احکام عادلانه است شاید از نظر قاضی و مسئول پرونده قوانین رعایت شده باشد اما مردم باید لمس کنند و عدالت را همه، می فهمند.

* مساله دیگر برخورد با خانم ها است به عقیده من جمهوری اسلامی در برخورد با خانم های دانشجو و مادرانی که بچه دارند و مرتکب قتل و جنایتی نشده اند و اتهام سیاسی دارند و اتهاماتی غیر از حق الناس دارند، باید با رأفت برخورد کند و این زیبنده جمهوری اسلامی نیست که خانمی بخاطر سخنرانی و مواضع سیاسی ۵ سال و ۱۰ سال در زندان باشد. برخی از خانم هایی که به پوشش خود اعتراض داشتند حکم های سنگین گرفته اند درحالی که به جای زندان باید این افراد را به اساتید دانشگاه و روحانیون ارجاع داد این مشکل با سخنرانی و رفع ابهامات برطرف می شود نه با زندان. قوه قضاییه باید حداقل ورود را در زندگی مردم داشته باشد و مجازات آخرین راه حل است.

* به نظر من پیگیری مجرمانه خانم ها کمی خارج از عرف است و مناسب شان جمهوری اسلامی نیست. ما باید در مورد خانم ها بخصوص مادران با رأفت برخورد کنیم. حکومت باید با رافت بیشتری با شهروندانش برخورد کند. قوه قضا باید راه اعمال مجرمانه و کلاهبرداری را سد کند و نه اینکه شهروندی که به هنگام رانندگی روسری اش افتاد هراس داشته باشد. درحالیکه آن کسی که اختلاس می کند، باید دست و دلش بلرزد.

حتما بخوانید:  حمله اینستاگرامی ایرانی‌ها به داور بازی با مراکش

* دستگاه قضا با تحصن معلمان و کارگران و دبیران سندیکای معلمین و کارگران برخورد و آنها را زندانی می کند درحالیکه آنها شهروندان عادی هستند و دزدی و اختلاس نکرده اند و فقط به حقوق تضعیف شده خود اعتراض دارند. پلیس و قوه قضاییه در این موارد ورود و معلم و کارگر را بازداشت می کند این شان قوه قضاییه جمهوری اسلامی نیست درحالیکه این اعتراض نباید با برخورد قضایی روبرو شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *