۵۰درصد ایرانی‌ها مشکل ریزش موی سر دارند! ۵۰درصد ایرانی‌ها مشکل ریزش موی سر دارند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ۵۰درصد ایرانی‌ها مشکل ریزش موی سر دارند!

۵۰درصد ایرانی‌ها مشکل ریزش موی سر دارند!

خبرگزاری مهر: امروزه ریزش موی سر مشکل بسیاری از مردم است، تا جایی که در ایران بیش از ۵۰ درصد افراد با مشکل ریزش موی سر مواجه هستند.

ریزش زیاد مو باعث هراس و نگرانی فرد می‌شود که همین امر باعث شده برخی از شرکت‌ها از این دغدغه اجتماعی استفاده کرده و با عرضه محصولاتی که صرفا جنبه هراس گریزی دارند، سودهای قابل توجهی را از آن خود کنند. محصولات این شرکت ها با فرمولاسیون های شیمیایی پیچیده و برچسب های بسیار جذاب مانند درمان قطعی ریزش مو، ترمیم بافت آسیب دیده سر و یا حتی رویش مجدد مو، امید بخش افرادی هستند که از ریزش موی سر رنج می‌برند. اما آیا نتایج حاصل از استفاده محصولاتشان با عناوین تبلیغاتیشان همخوانی دارد.

۵۰درصد ایرانی‌ها مشکل ریزش موی سر دارند!

دکتر کلنک سرپرست یک تیم تحقیقاتی از کشور آلمان، با آزمایش بر روی فرمول‌های گوناگون جهت مقابله با ریزش مو و درمان این معدل، نظریه‌ای متفاوت با استفاده از کمپلکس کافئین ارائه داده است.

وی می گوید: کافئین یک ماده بسیار فعال و محرک است و همانطور که باعث بهبود عملکرد و توان افراد می گردد، مصرف موضعی آن باعث ایجاد همین حالت در ریشه‌های مو می‌شود. وقتی ریشه های مو تحلیل رفته و ضعیف می شود کافئین به یاری آنها می‌آید.

وی در مورد عملکرد دقیق کمپلکس کافئین می‌گوید: کمپلکس کافئین ریشه های مو را در برابر تاثیر عوامل مخربی مانند هورمون تستسترون حفاظت می‌کند و در صورتی که این اثر حمایتی وجود نداشته باشد فاز رشد موها کوتاه و کوتاه تر شده و شاهد ریزش زود هنگام موها خواهیم بود.

حتما بخوانید:  رضایی: کشور می‌تواند ۵۰۰میلیون نفر را اداره کند

وی معتقد است، کمپلکس کافئین با مهار عوامل مخرب ، موجب طولانی تر شدن فاز رشد موها می‌شود که در نتیجه آن ریشه های مو، طولانی مدت به رشد و نمو خود ادامه می‌دهند. از دیگر مزایای استفاده از شامپوهای تخصصی حاوی این ماده می توان به قدرت جذب آنها اشاره کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *