۶۹هزار میلیارد بدهی شهرداری در دوران قالیباف ۶۹هزار میلیارد بدهی شهرداری در دوران قالیباف | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ۶۹هزار میلیارد بدهی شهرداری در دوران قالیباف

۶۹هزار میلیارد بدهی شهرداری در دوران قالیباف

خبرگزاری فارس: عضو شورای پنجم شهر تهران لیست بدهی ۶۹ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران را منتشر کرد، این در حالی است که معاون قالیباف میزان بدهی شهرداری را ۱۶ هزار میلیارد تومان عنوان و تاکید می کند که سند هم داریم.

در حال حاضر به گفته محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران بدهی‌های شهرداری ۶۹ هزار و ۹۴۵ میلیارد تومان است.

۶۹ هزار میلیارد بدهی شهرداریدر دوران قالیباف

محمدعلی نجفی شهردار اول اصلاح طلبان ابتدا میزان بدهی‌های شهرداری را ۳۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و دو ماه نگذشته معاونش ۲۲ هزار میلیارد تومان بر روی بدهی‌ها گذاشت و همچنین میرزایی معاون برنامه ریزی نجفی میزان بدهی شهرداری به پیمانکاران را ۹ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بخش از این بدهی‌ها فاقد سند است.

قدرت‌الله گودرزی معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران در زمان قالیباف به خبرنگار فارس در این باره ، گفت: وقتی که شهرداری را تحویل دادیم میزان بدهی‌ها ۱۶ هزار میلیارد تومان است و البته یک عددی هم از سال ۹۵ اضافه شده است، تمام اسناد ریز به ریز موجود است و ما کاملاً در این زمینه شفاف هستیم و ما اعلام می‌کنیم که اگر کسی شک و شبهه‌ای دارد اسناد ما موجود است و می‌توانند آن را ببینند و ابایی هم نداریم.

اما محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: طی تذکرات پیاپی که به شهرداری دادیم، شهرداری جدول بدهی‌ها را برای ما ارسال کرد.

۶۹ هزار میلیارد بدهی شهرداریدر دوران قالیباف

جمع کل جدول نهایی (ردیف ۱ و ۲): کلیه ارقام با واحد میلیارد تومان است.

۶۹ هزار میلیارد بدهی شهرداریدر دوران قالیباف

لازم به ذکر است که مبلغ ثبت نشده در حساب‌ها با ارزش تقریبی برآورد شده است که در زمان ثبت در حساب‌های شهرداری امکان تغییر آن وجود دارد. با عنایت به گزارش و جداول فوق‌الاشاره به اطلاع می‌رساند شهرداری تهران با ایجاد و راه‌اندازی و عملیاتی کردن سیستم‌های مکانیزه برگزاری مناقصات، قراردادها، صورت‌وضعیت‌ها و سامانه شفافیت به منظور نظارت و کنترل تمامی معاملات و قراردادها و جلوگیری از انعقاد هر گونه قراردادی بدون تشریفات قانونی اقدام نموده است.

حتما بخوانید:  توقف رئال و صدرنشینی PSG در شب پیروزی تاتنهام و بایرن

نیاز به ذکر است شهرداری در نظر دارد سامانه جامع معاملات شهرداری تهران برای ورود تمامی معاملات اعم از تدارکاتی و قرارداد و تأمین اعتبار تا سقف اعتبار مصوب و تعهد اعتبار تا سقف اعتبار تخصیصی به صورت مکانیزه در سامانه قراردادها و صورت‌وضعیت و همچنین راه‌اندازی بازار تهاتر آنلاین برای کاهش دیون سنواتی و جلوگیری از دیون جدید اقدام کند.

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: در حال سروسامان دادن دیون شهرداری تهران هستیم. بدهی شهرداری به بانک‌ها حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان بوده که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن اصل و ۱۰ هزار میلیارد تومان سود بوده است.

وی ادامه داد: پیمانکاران از سال ۹۳ طلبکار بودند و در حال پرداخت دیون هستیم.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه در حال حاضر ۶۹ هزار میلیارد تومان بدهی داریم، گفت: قبلاً عددهای مختلفی اعلام می‌شد اما مدام زوایای پنهان دیون مشخص می‌شد اما شهرداری جدول دیون را برای ما ارسال کرد.

 

بعد از صحبت‌های اعضای شورای شهر تهران در خصوص رقم بدهی ها محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران با حضور در برنامه تلویزیون بدون توقف بدهی ۵۰ هزار میلیاردی دوران خود را دروغ بزرگ عنوان کرد و گفت: این افراد برای ماندن در قدرت علاوه بر اینکه باید دروغ بگویند باید ذلت هم بپذیرند و زدوبند کنند و در واقع چون کشور و جامعه نیاز به کار دارد این افراد می‌آیند و بهانه‌های بیخودی می‌گیرند.

اما و اگرهایی در خصوص انتشار لیست بدهی‌ها مطرح بود و با وجود اینکه اعضای شورا بارها از شهرداری خواسته بودند که لیست بدهی را منتشر کنند اما پیروز حناچی شهردار سوم اصلاح‌طلبان تأکید کرد که ترجیح می‌دهیم به کار خود ادامه دهیم.

حتما بخوانید:  حرکت فوق عجیب بخش کودک رسانه ملی

در حالی که مسؤولین جدید شهری میزان بدهی‌ شهرداری به بانک‌ها را ۳۰ هزار میلیارد تومان عنوان می‌کنند اما بر اساس گزارش مدیران اسبق شهرداری میزان دیون شهرداری تا اول شهریور ۹۶ به بانک ملی ۲۵۶۳ میلیارد تومان بوده است. همچنین میزان بدهی به بانک ملت ۴۸۱ میلیارد تومان، بانک سپه ۱۶۵ میلیارد تومان، بانک سرمایه ۱۶۷ میلیارد تومان، بانک صنعت و معدن ۴۵۰ میلیارد تومان و بانک سامان ۷ میلیارد تومان، بانک تجارت ۲۷۸۱ میلیارد و بانک صادرات ۸۱۳ میلیارد تومان بوده است.

همچنین میزان بدهی شهرداری به بانک شهر ۱۰ هزار و ۵۲۹ میلیارد تومان بوده است که طی تفاهم‌نامه‌ای که در تاریخ ۱۳ تیر ماه سال ۹۶ بسته شده است با واگذاری املاک در حاشیه چمران، دردشت و ملکی در کرج همچنین پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان عوارض بخشی از بدهی‌های بانک شهر کاسته و میزان بدهی‌ها ۲۵۴۷ میلیارد تومان است.

بر اساس این گزارش، مدیران شهری میزان بدهی دوره قالیباف را ۶۹ هزار میلیارد تومان عنوان می‌کنند، این در حالی است که مدیران قبلی این رقم را رد می‌کنند و معتقدند که بر اساس اسنادی که آنها دارند رقم بسیار پایین است و گودرزی معاون قالیباف تاکید کرده بود تا زمانی که ما بودیم میزان بدهی به بانک‌ها ۱۲ هزار میلیارد تومان و بدهی به پیمانکار، بیمه و املاک ۴ هزار میلیارد تومان و در مجموع شهرداری تهران ۱۶ هزار میلیارد تومان بدهکار بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *