آغاز به‌کار نمایشگاه‌های مهر از ۱۵ شهریورماه آغاز به‌کار نمایشگاه‌های مهر از ۱۵ شهریورماه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آغاز به‌کار نمایشگاه‌های مهر از ۱۵ شهریورماه

آغاز به‌کار نمایشگاه‌های مهر از ۱۵ شهریورماه

خبرگزاری ایسنا: معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایشگاه‌های مهر از پانزدهم شهریور ماه با هدف تامین لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان با قیمت‌های مناسب آغاز به کار می‌کنند.

عباس قبادی افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده، زمان برگزاری نمایشگاه‌ها در سراسر کشور یکسان نیست و مسئولیت در این حوزه به عهده استانداری هاست و به فراخور وضعیت هر استان، مسئولان شرایط برگزاری نمایشگاه را تدوین می‌کنند.

آغاز به‌کار نمایشگاه‌های مهر از ۱۵ شهریورماه

وی با تاکید بر اینکه لوازم التحریر مورد نیاز در سال جاری در پرمصرف‌ترین ماه سال یعنی مهر تامین شده است، ادامه داد: اقدامات لازم در این حوزه انجام شده است و به دنبال تامین منابع مالی مناسب بانکی با کمترین سود و بهره برای تداوم روند تولید در سال جاری هستیم .

او در خصوص دفاتر ارزان قیمت دولتی نیز گفت: ۱۵ میلیون دفترچه با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی تولید شده است که این حجم دفترچه در شبکه های منتخب و در میان گروه های منتخب توزیع خواهد شد .

قبادی در توضیح این مطلب ادامه داد: بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دفترچه به اعضای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تعلق می گیرد و در عین حال برای ۱۰ استان کمتر برخوردار، ۵۰ درصد از دفاتر دولتی تخصیص داده می‌شود .

به گفته وی، استان‌های کردستان، لرستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، ایلام، بوشهر، هرمزگان و کهکیلویه و بویراحمد از جمله این استان ها هستند.

او در توضیح این مطلب ادامه داد: توزیع دفاتر در این استان‌ها با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و برحسب تعداد دانش آموزان این مناطق صورت می گیرد تا این افراد بتوانند با قیمت های ترجیحی نیاز خود را تامین کنند .

حتما بخوانید:  فرود کیهان‌نوردان روسی از فضا

وی گفت: دفترچه های باقیمانده در سایر استان ها بر حسب تعداد دانش آموزان به تعاونی ها و فروشگاه های منتخب داده می شود تا از بازار آزاد سر درنیاورند .

قبادی تاکید کرد: نظارت لازم در این حوزه در حال انجام است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *