آغاز تخصیص آرای الکترال در آمریکا آغاز تخصیص آرای الکترال در آمریکا | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آغاز تخصیص آرای الکترال در آمریکا

آغاز تخصیص آرای الکترال در آمریکا

خبرگزاری فارس: رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند روند رأی‌دهی در مجمع گزینندگان آمریکا برای انتخاب رسمی رئیس‌جمهور این کشور آغاز شده است.

۵۳۸ نماینده موسوم به «گزیننده‌های رئیس‌جمهور» با شرکت در جلساتی در ایالت‌های خود رأیشان را بر اساس نتایج آرای مردمی به یکی از دو نامزد انتخابات خواهند داد.

ساعتی پیش رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که ایالت‌های ورمونت و تنسی اولین ایالت‌هایی بوده‌اند که الکتورهای آنها آرای الکترال ایالت‌ خود را به نامزد برنده تخصیص داده‌اند.

بنابر گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی، ۳ رأی الکترال ایالت ورمونت به جو بایدن و ۱۱ رأی الکترال ایالت تنسی به دونالد ترامپ تخصیص یافته است.

تا لحظه ارسال خبر، الکتورهای ۱۲ ایالت دیگر نیز آرای خود را رسماً به نامزد پیروز تخصیص داده‌اند که بر اساس آرای رسمی الکتورها، تاکنون دونالد ترامپ و جو بایدن به ترتیب ۵۶ و ۳۶ رأی الکترال کسب کرده‌اند.

انتخاب رئیس‌جمهور [در آمریکا] فرایند پیچیده‌ای دارد چون این سیستم به گونه‌ای طراحی نشده که مستقیماً دموکراتیک باشد. در قانون اساسی آمریکا تصریح شده ایالت‌ها باید افرادی موسوم به «الکتور» (گزیننده) را انتخاب کنند؛ این گزیننده‌ها سپس در جلسه‌ای به نامزدی که آرای مردمی را به دست آورده رأی می‌دهند و او را به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنند.

در حال تکمیل…

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  کارناوال موزیکالِ نوروزی در خیابان‌های تهران

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *