آمریکا حکم توقیف «گریس ۱» را صادر کرد آمریکا حکم توقیف «گریس ۱» را صادر کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آمریکا حکم توقیف «گریس ۱» را صادر کرد

آمریکا حکم توقیف «گریس ۱» را صادر کرد

خبرگزاری فارس: خبرگزاری فرانسه بامداد شنبه خبر داد که آمریکا حکم توقیف نفتکش گریس ۱ را که در آب‌های جبل طارق متوقف است اعلام کرد.

دادگاه منطقه کلمبیا صدور حکم توقیف نفتکش گریس ۱ را به دلیل استفاده غیرقانونی از سیستم مالی آمریکا برای حمایت و تامین مالی فروش فرآورده‌های نفتی ایران به سوریه عنوان کرده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که یک رسانه محلی در جبل طارق گزارش داده نفتکش حامل نفت ایران، گریس۱ بعید است تا قبل از یکشنبه منطقه را ترک کند.

بر اساس این گزارش با توجه به اینکه قرار است ۶ خدمه جدید ابرنفتکش گریس۱ تا پایان هفته (یکشنبه) وارد جبل طارق شوند بعید است این کشتی تا آن زمان بتواند منطقه را ترک کند.

دیوان عالی «جبل طارق» پنجشنبه (۲۴ مرداد) با نادیده گرفتن درخواست آمریکا به آزادی نفتکش گریس-۱ حکم داده بود. «آنتونی دادلی» قاضی دیوان عالی جبل طارق درباره درخواست آمریکا گفت: «الان [درخواست آمریکا] پیش روی من نیست. هیچ درخواستی در ارتباط با نامه ایالات متحده [برای اجرای توافق قضایی متقابل] وجود ندارد.»

آمریکا حکم توقیف «گریس ۱» را صادر کرد

نفتکش «گریس ۱» که حامل نفت ایران بود ۱۳ تیر ماه سال جاری از سوی تفنگداران دریایی انگلیس در جبل طارق توقیف شد. جمهوری اسلامی ایران این اقدام را راهزنی دریایی انگلیس خواند و خواستار رفع توقیف هر چه سریعتر آن شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  پشت‌پرده خبرسازی شبانه علیه وزارت نفت و زنگنه

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *