آمریکا: دعوت روحانی به اجلاس گروه ۷ شایعه است آمریکا: دعوت روحانی به اجلاس گروه ۷ شایعه است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آمریکا: دعوت روحانی به اجلاس گروه ۷ شایعه است

آمریکا: دعوت روحانی به اجلاس گروه ۷ شایعه است

ایرنا: مورگان اورتاگس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه در نشست خبری خود این مطلب را در پاسخ به این سوال که آیا از دعوت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برای شرکت در نشست گروه ۷ آگاه هستید، مطرح کرد.

وی افزود: درباره دعوت مکرون از روحانی برای شرکت در گروه ۷ اظهار کرد من روز گذشته این شایعه را شنیدم اما به نظرم درست نمی آید. من این را شنیده ام و نظری ندارم، اما معتقدم که یک شایعه بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا در صورت صحت، از سوی وزیر خارجه یا رئیس جمهوری مورد استقبال قرار می گیرد، گفت: من فکر می کنم وزیر خارجه و رئیس جمهوری گفته اند که مایلند با ایران بدون پیش شرطی گفت وگو کنند.

آمریکا: دعوت از روحانی برای نشست گروه ۷ شایعه است

اورتاگس افزود این پیشنهاد همچنان روی میز است و هر وقت که آیت الله (رهبر معظم انقلاب اسلامی) یا روحانی یا هر کسی که در این دولت است بخواهند صحبت کنند، شنیده خواهد شد.

ترامپ منتظر تماس تلفنی سران ایران

خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا درباره تحریم وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پرسید و اینکه آیا هنوز به شبکه های اجتماعی آمریکا همچون توئیتر و اینستاگرام دسترسی دارد؟

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پاسخ داد: فکر می کنم او هنوز در توئیتر حضور دارد.

اورتاگس درباره اینکه گفته اید آمریکا حاضر است بدون پیش شرطی با ایران گفت وگو کند، با توجه به تحریم ظریف، می خواهید با چه کسی صحبت کنید، گفت فکر نمی‌کند گفته باشند که حتما باید با شخص خاصی در آنچه او رژیم نامید، صحبت کنند.

حتما بخوانید:  واکنش شاعرانه هوشنگ ابتهاج به جنگ اوکراین

وی ادامه داد خواسته آنها از رهبر معظم انقلاب اسلامی که او “آیت الله” نامید و رئیس جمهوری اسلامی ایران که او “روحانی” خطاب کرد، این است که با دقت درباره آنچه که او وحشت افکنی در منطقه خواند و چگونگی متوقف کردن آن، فکر کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد اگر آنها بخواهند درباره چگونگی رفتار همچون یک کشور عادی، بازگشت به عرصه جهانی و لغو تحریم ها صحبت کنند، دقیقا می دانند که باید به رئیس جمهوری ترامپ تماس بگیرند.

اورتاگس تاکید کرد: او (ترامپ) منتظر تماس تلفنی آنها است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *