اجرای طرح جدید اختصاصِ سهمیه بنزین در کیش اجرای طرح جدید اختصاصِ سهمیه بنزین در کیش | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اجرای طرح جدید اختصاصِ سهمیه بنزین در کیش

اجرای طرح جدید اختصاصِ سهمیه بنزین در کیش

ایرنا: کمیته اطلاع رسانی «طرح باز توزیع یارانه بنزین» اعلام کرد: 

«طرح بازتوزیع یارانه بنزین» از امروز (اول اسفندماه) در جزیره کیش آغاز شد و همه شهروندان دارای کارت کیشوندی اعم از مالکان خودرو و افراد بدون خودرو ، واجد دریافت سهمیه بنزین ۲۰ لیتری شدند.

بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی «طرح بازتوزیع یارانه بنزین» این طرح یکی از پیشنهادات عدالت‌گرایانه به منظور بهره مندی همه افراد جامعه از یارانه حامل های انرژی و تغییر مبنای یارانه بنزین از هر خودرو به هر فرد (چه صاحب خودرو چه فاقد خودرو) بود. این موضوع در ستاد اقتصادی دولت مطرح و مصوب شد برای روشن شدن ابعاد طرح، به صورت موقت و آزمایشی در برخی نقاط کشور اجرا شود.

بر اساس این گزارش همانطور که قبلا تاکید شده بود در این طرح مشابه گذشته قیمت بنزین یارانه‌ای ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان است و افراد فاقد خودرو که مصرف بنزین ندارند می توانند سهیمه بنزین یارانه ای خود را به دیگران انتقال داده یا به فروش برسانند.

سهمیه خودروهای عمومی کماکان مانند قبل به کارت سوخت آنها تعلق می گیرد .

با توجه به موفقیت تست فنی این طرح در بهمن ماه از امروز یعنی اول اسفند ، فعلا اعطای ۲۰ لیتر سهمیه به هر فرد در جزیره کیش به صورت آزمایشی آغاز شده که خبر خوبی برای خانوارهای فاقد خودرو و بهره‌مندی آن ها از یارانه انرژی محسوب می شود.بر این اساس شهروندان جزیره کیش می توانند با همان کارت های بانکی در پمپ بنزین ها و با همان قیمت پیشین سوخت گیری کنند.

حتما بخوانید:  «حمید بقایی» دوباره اعتصاب غذا کرده است؟!

بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت ، در طول مدت اجرای آزمایشی این طرح ساکنان جزیره کیش همچنان می توانند از سهمیه های پیشین در کارت‌های سوخت خود نیز استفاده کنند.

در پایان اسفندماه نتایج اولیه این طرح به استحضار ستاد اقتصادی دولت خواهد رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *