استفاده از پوشک مصرف‌شده برای نوسازی جاده‌ها! استفاده از پوشک مصرف‌شده برای نوسازی جاده‌ها! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / استفاده از پوشک مصرف‌شده برای نوسازی جاده‌ها!

استفاده از پوشک مصرف‌شده برای نوسازی جاده‌ها!

ایندیپندت فارسی: ولز در راستای تلاش برای به صفر رساندن پسماند در این کشور از پوشک‌های بازیافتی در تجدید روسازی جاده‌ها استفاده می‌کند.

ازاین‌رو به‌جای مواد آسفالت که معمولا از خارج وارد می‌شود برای بهسازی بزرگراه «ای ۴۸۷» بین کاردیگن و آبریستویت از الیاف چهار تن و ۳۰۰ هزار کیلو پوشک مصرف شده استفاده کرده‌اند.

میزان دورریز پوشک در ولز ۱۴۳ میلیون عدد در سال برآورد شده است و پلاستیک یک‌بارمصرف به کار رفته در آن صدها سال طول می‌کشد تا در گورستان‌های زباله تجزیه شود.

استفاده از پوشک مصرف‌شده برای نوسازی جاده‌ها!

پوشک و سایر محصولات بهداشتی جذب‌کننده را در ۱۵ شهرداری از ۲۲ شهرداری ولز برای پروژه تجدید روسازی جمع‌آوری می‌کنند.

به گفته دولت ولز این طرح بخشی از تلاش این کشور برای گذار به اقتصاد چرخه‌ای است که در آن پسماندها را تا حد امکان باید به منابع قابل‌ استفاده تبدیل کرد.

ووان گتینگ، وزیر اقتصاد ولز می‌گوید: دولت ولز به پشتیبانی از شرکت‌های ما برای طراحی و تدوین راهکارهای ابتکاری برای مشکلات جهانی متعهد است و این کارها به تقویت اقتصاد ما و حفاظت از جامعه ما هم کمک می‌کند. خوشحالم که گروه نوآوری ما توانسته در پیشبرد این پروژه پیشتاز باشد.

اگر مرحله آزمایشی این طرح ابتکاری موفق باشد می‌توان از آن در مقیاس گسترده برای کاهش پسماند، مقابله با تغییرات اقلیمی و ایجاد مشاغل سبز استفاده کرد.

در این پروژه، دیگر ماده لازم برای تجدید روسازی جاده یعنی مصالح دانه‌ای را از مناطقی در شعاع ۷۰ کیلومتری تامین کردند که به گفته دولت باعث تثبیت مشاغل محلی می‌شود و کربن را با کوتاه کردن زنجیره تامین کاهش می دهد.

حتما بخوانید:  سانسور نام فیلم جدایی نادر از سیمین در تلویزیون!

جولی جیمز، وزیر تغییر اقلیم گفت:‌ «از وقتی فرایند زوال آغاز شده است، ما خود را از سطح یکی از ضعیف‌ترین کشورها در حوزه بازیافت به یکی از قوی‌ترین‌ها رسانده‌ایم.»

«شک ندارم با تلاش گروه ولز می‌توانیم به جایگاه اول جهان در بازیافت برسیم و از سال ۲۰۲۵ به بعد دیگر زباله‌ای راهی گورستان‌های زباله نکنیم و پس از سال ۲۰۵۰ نیز دیگر هیچ زباله‌ای به زباله‌سوزی‌های تولید انرژی نفرستیم.»

ولز در بریتانیا رتبه اول، در اروپا رتبه دوم و در جهان رتبه سوم را در بازیافت پسماند خانگی دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *