استقبال آموزش و پرورش از پیشنهاد جنجالی زاکانی استقبال آموزش و پرورش از پیشنهاد جنجالی زاکانی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / استقبال آموزش و پرورش از پیشنهاد جنجالی زاکانی

استقبال آموزش و پرورش از پیشنهاد جنجالی زاکانی

ایلنا: قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش  از پیشنهاد بهشت‌گردی دانش‌آموزان استقبال کرد.

استقبال از طرح بهشت‌زهراگردیِ دانش آموزان

“اسماعیل بحری‌زاده درباره پیشنهاد بهشت‌گردی (بهشت‌زهرا گردی) دانش آموزان:

* بهشت زهرا به عنوان مکانی است که تاریخ انقلاب در تمام صحنه و عرصه‌های مهم‌اش به نوعی با شهدایی که در بهشت زهرا هستند، ارتباط برقرار می‌کند، از این رو وظیفه ما این است تا دانش آموزان برای حفظ ارزش‌های انقلاب، با بهایی که صرف شده تا این انقلاب به وجود بیاید، آشنا شوند.

* در عین حال با توجه به اینکه دانش آموزان در رده‌های سنی مختلفی قرار دارند برای انجام این کار تربیتی و فرهنگی باید ظرافت‌های خاص هر دوره در نظر گرفته شود. در بحث روانشناسی تربیتی نکات بسیار مهمی است که اگر آن ضرائب و نکات را در نظر نگیریم ممکن است که نتیجه عکس حاصل شود.

* لذا با توجه به شرایط سنی و ویژگی‌های روحی و روانی دانش آموزان، اگر در زمینه‌ها و موضوعات مختلف تربیتی کار شود ما می‌توانیم به اهدافمان برسیم. ضمن اینکه برنامه مذکور نیز می‌تواند یک موقعیت تربیتی فراروی دانش آموزان باشد تا بتوانند با آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی آشنا شوند.

* (با بیان اینکه بهشت زهرا موقعیت تربیتی خوبی است): بهشت زهرا هم می‌تواند یک موقعیت تربیتی خوب باشد، اما اینکه ما دانش آموز را چطور در این موقعیت تربیتی قرار بدهیم نکته بسیار مهمی است. اگر این برنامه را به درستی طراحی، مهندسی و نقشه‌پردازی کنیم می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم.

 * نگاه سند تحول بنیادین به تربیت تمام ساحتی است که یکی از ساحت‌های مهم آن ساحت اعتقادی- اخلاقی و تربیت سیاسی- اجتماعی است. در واقع بهشت زهرا و به طور خاص گلزار شهدا می‌تواند تاریخ تربیتی، سیاسی و اجتماعی در حوزه اعتقادی باشد. ولی نحوه مواجهه با فراهم کردن زمینه برای حضور دانش آموزان در این محیط بسیار مهم است.

حتما بخوانید:  پردرآمدترین یوتیوبر جهان معرفی شد

* کما اینکه در همه عرصه‌های تربیتی و ساحت‌ها هم همین موضوع هست، یعنی اگر به ساحت هنری وارد می‌شوید ولی طراحی را درست انجام ندهید ممکن است از لحاظ تربیتی نتیجه عکس بگیرید. لذا می‌توان به بهشت زهرا و گلزار شهدا هم به عنوان یک موقعیت تربیتی توجه کرد، ولی باید مانند همه ساحت‌ها و موقعیت‌های تربیتی نیازمند طراحی دقیق و هدف‌گذاری متناسب با رده‌های سنی دانش آموزان و دوره‌های تحصیلی آن‌ها باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *