اعتراض رسمی ایران به میزبانی عربستان اعتراض رسمی ایران به میزبانی عربستان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اعتراض رسمی ایران به میزبانی عربستان

اعتراض رسمی ایران به میزبانی عربستان

خبرگزاری تسنیم: مسعود سلطانی‌فر درباره اینکه میزبانی ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و کمک فدراسیون فوتبال از وزارت ورزش و وزارت امور خارجه گفت: بنده دو نامه برای جانی اینفانتینو و شیخ سلمان، رئیس فیفا و رئیس AFC نوشته‌ام و شرایط را با توجه به ابهاماتی که شنیدیم، توضیح دادم.

وی افزود: ابهاماتی که شنیدیم، مربوط به شیوع ویروس کرونا و همینطور پخش تلویزیونی بود که واقعاً هیچگونه ابهامی در این خصوص وجود ندارد. از چهار مسابقه‌ای که داریم، در سه بازی میزبان هستیم. با توجه به اینکه در دور رفت فقط در یک بازی میزبان بودیم و در دور برگشت سه میزبانی داریم، حق‌مان است که میزبان این بازی‌ها باشیم. هیچ مشکلی در این زمینه نداریم، همه امکانات فراهم است و هیچ مشکلی هم نداریم. به خصوص در آن وقت سال (خردادماه) کشورهای حاشیه خلیج فارس هوای گرمی دارند که برای ورزشکاران مشکل ایجاد می‌کند.

انتقاد سلطانی‌فر از میزبانی عربستان از استقلال

وزیر ورزش و جوانان با اشاره ارسال دو نامه به اینفانتینو و شیخ سلمان گفت: در این دو نامه وضعیت ایران را تشریح کردم و با توجه به ابهاماتی که مطرح شده، اعلام کردم جای نگرانی نیست. ایران حتماً می‌تواند میزبان شایسته‌ای برای مسابقات انتخابی جام جهانی باشد و خواستم این مسئله را در نظر بگیرند.

سلطانی‌فر درباره اعلام میزبانی دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا و میزبانی عربستان از گروه استقلال و گروه احتمالی فولاد در شرایطی که روابط خوبی میان ایران و عربستان در چند سال اخیر وجود نداشته، اظهار داشت: ارزیابی ما از این تصمیمات خوب نیست. همانطور که در سال‌های گذشته به دلیل ملاحظات سیاسی، آنها (عربستانی‌ها) به کشور ما نمی‌آمدند و برگزاری مسابقات به کشور سومی موکول می‌شد، اکنون هم معتقدیم این اتفاق باید رخ بدهد. اگر قرار است بین تیم‌های ایرانی و عربستانی مسابقه‌ای برگزار شود، یا باید در کشور ما برگزار شود یا در کشور ثالث.

حتما بخوانید:  کالدرون: پرسپولیس یکی از سه تیم برتر دنیاست

وی درباره اینکه آیا با این توضیح تیم‌های ایرانی به عربستان نمی‌روند، گفت: هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌‌ایم و طبیعتاً فدراسیون فوتبال باید در این خصوص تصمیم بگیرد. ما هم ملاحظات دیپلماسی را خواهیم دید و متناسب با چیزی که در گذشته بوده و مسائلی که پیگیری می‌کنیم، تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سؤالی که مربوط به وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود پاسخی نداد و گفت: چقدر سؤال می‌کنید.

سلطانی‌فر در خصوص اینکه گفته می‌شود تحریم‌ها باعث ایجاد مشکل برای میزبانی‌ها شده است، یادآور شد: هیچ مسئله‌ای از بابت اینکه تحریم‌ها برای برگزاری مسابقات مشکل ایجاد کند، نداریم و محدودیتی نیست. امکانات خوب است، مسیرهای پروازی باز است، امکان تست گیری از تیم‌ها و قرنطینه وجود دارد و اینکه مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود. البته قطعاً ممکن است تحریم‌ها در این زمینه اثرگذار بوده باشد. ما و فدراسیون فوتبال موظف هستیم که پیگیری‌های لازم را انجام دهیم، وزارت امور خارجه هم پیگیر است و امیدواریم که میزبانی این مرحله را بگیریم.

وی در پاسخ به این سؤال که چند درصد به گرفتن میزبانی مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ امیدوار است، گفت: این مسئله دیگر درصد ندارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *