افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸ افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸

افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۶ رای با پیشنهاد افزایش حداکثر ۱۵ درصدی نرخ ورودی طرح ترافیک سال ۹۸ موافقت کردند.

نرخ عوارض ورود به طرح ترافیک در سال جاری حداکثر ۳۶ هزار تومان است.

اعضای شورای اسلامی پنجم شهر تهران روز یکشنبه در یکصد و بیست و یکمین جلسه خود همچنین تصویب کردند که نرخ ورودی طرح باید کمتر از نرخ تورم در جامعه باشد.

افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در تشریح این لایحه افزود: شهرداری تهران در این لایحه پیشنهادی، خواستار افزایش ۲۰ درصدی نرخ ورود به محدوده های ترافیکی تهران در سال آینده نسبت به امسال شد.

وی ادامه داد: همچنین در مصوبه جدید محدوده زوج و فرد به عنوان رینگ دوم طرح ترافیک در سال آینده منظور می شود و نام آن به محدوده کنترل آلودگی هوا تغییر نام می یابد.

به گفته علیخانی، مالک هر خودرو با پلاک تهران در سال ۹۸ در هر فصل می تواند ۲۰ بار به صورت رایگان وارد محدوده زوج و فرد شود.

پس از سخنان علیخانی، احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به عنوان مخالف این لایحه گفت: طرح ترافیک جدید تهران امسال اجرا شد و مقرر بود گزارشی از اجرای آن به شورا ارائه شود اما این امر محقق نشده است.

وی ادامه داد: باید مشخص شود که این طرح کمکی به کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک کرده یا خیر؟  به گفته مسجدجامعی، قرار بود ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد از این حوزه تحصیل شود آیا این امر محقق شده است؟

حتما بخوانید:  دومین تجمع خانواده‌های جان‌باختگان پرواز ۷۵۲

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به مسجدجامعی گفت که خداوند می فرماید “از شما حرکت از من برکت”، حرکتی کردیم و خداوند باران نازل کرد و امسال وضع هوا خوب بود.

آرش میلانی رئیس کمیته محیط زیست شورا اما با دفاع از دستاوردهای طرح ترافیک گفت: ۲۱ درصد میزان ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در پاییز امسال به نسبت مدت مشابه کاهش داشت و با اجرای طرح ترافیک جدید سرعت اتوبوس ها ۷ درصد افزایش داشته است.

پس از استماع نظرات مختلف کلیات تعیین نرخ عوارض در محدوده های مرکزی شهر تهران در سال ۹۸ با ۱۸ رای موافق و ۲ مخالف به تصویب رسید.

در خصوص جزئیات این لایحه نیز مقرر شد ورود خودروهای پلاک ویلچر ( پلاک ژ) همچنان رایگان بماند.

افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیک در سال ۹۸/ تخصیص سهمیه خبرنگاران در اختیار شورا

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد جزئیات لایحه نرخ عوارض طرح ترافیک، توضیحاتی را ارائه کرد.

 محسن پورسیدآقایی صبح امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد سرانجام اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد با بیان اینکه بر اساس قانون نسبت به اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد اقدام کردیم، گفت: حالا اگر قرار باشد که دیگر این قانون اجرا نشود نیازمند ابلاغیه جدید هستیم و تا زمانی که ابلاغیه جدید به دستمان نرسد به مانند سابق عمل می‌کنیم و متخلفان فکر نکنند به دلیل برخی ابهامات، عوارض بخشیده می‌شود و مصوبه قبلی کماکان برقرار است.

وی در مورد مصوبه روز گذشته شورای ترافیک تهران در مورد حذف طرح زوج و فرد گفت: طرح زوج و فرد دیگر بر اساس پلاک نیست و بر اساس مصوبه طرح جدید که به محدوده کنترل آلودگی هوا نام گرفته از ابتدای تابستان آغاز می‌شود.

حتما بخوانید:  تساوی اتلتیکو در شب پیروزی بارسا، یووه، منچستر و بایرن

معاون شهردار تهران با بیان اینکه ۸۰ روز تردد رایگان در سال برای همه خودروها در نظر گرفته شده که حدود ۲۰ روز رایگان در هر فصل می‌شود، گفت: مردم می‌توانند در هر روزی که دلشان خواست در ظرف ۲۰ روز رایگان تردد کنند و اگر بخواهند مازاد بر آن ترددی داشته باشند باید عوارض پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه به مانند محدوده طرح ترافیک، ساعت تردد و داشتن معاینه فنی در محاسبه عوارض نقش موثری دارد، گفت: البته عوارض طرح زوج و فرد نصف عوارض طرح ترافیک است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه کماکان ساکنین طرح زوج و فرد و طرح ترافیک نیم بها عوارض‌شان محاسبه می‌شود و به ازای هر واحد یک خودرو می‌تواند از این عوارض نیم بها استفاده کند، گفت: همچنین تخفیف ۲۵ درصدی برای معاینه فنی برتر اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه امروز شورای شهر، اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد در سال آینده تصویب شده است، گفت: بر این اساس شهروندان فرصت دارند تا ۳۰ روز بعد عوارض خود را پرداخت کنند. در غیر اینصورت به بدهی تبدیل می‌شود.

معاون شهردار تهران در مورد قیمت عوارض طرح ترافیک و زوج و فرد نیز با بیان اینکه به شهرداری اجازه داده شده است که تا پایان سال صبر کند تا نرخ تورم اعلام شود، گفت: بر اساس نرخ تورم عوارض محاسبه می‌شود و حداکثر تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد، یعنی پایه عوارض ۲۰ هزار تومانی امسال به ۲۳ هزار تومان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه ارائه سهمیه طرح ترافیک به جانبازان، معلولان و خبرنگاران همانند سال ۹۷ است و تغییری نکرده، در مورد سهمیه خبرنگاران گفت: تخصیص سهمیه خبرنگاران در اختیار شهرداری نیست و قرار شده است که کمیسیون فرهنگی و معاونت حمل و نقل آئین‌نامه نحوه واگذاری به خبرنگاران، عکاسان خبری و … را تدوین کنند که منتظر آئین‌نامه هستیم.

حتما بخوانید:  درخواست اسرائیل از قدرت‌های جهانی علیه ایران

پورسیدآقایی افزود: خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکنند همانند سال ۹۷ از کارت تردد یکساله مترو بهره خواهند برد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *