انگلیس برای نخستین بار به فینال یورو رسید انگلیس برای نخستین بار به فینال یورو رسید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / انگلیس برای نخستین بار به فینال یورو رسید

انگلیس برای نخستین بار به فینال یورو رسید

برترین‌ها: سه‌شیر با کسب یک پیروزی پرزحمت مقابل وایکینگ‌ها برای اولین بار جواز حضور در فینال جام ملت‌های اروپا را کسب کرد.

در دومین بازی از مرحله نیمه نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰، امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۳:۳۹ به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی شهر لندن تیم‌های فوتبال انگلیس و دانمارک برابر یکدیگر به میدان رفتند که این بازی در وقت‌های اضافه با پیروزی ۲ بر یک تیم ملی انگلیس به پایان رسید.

انگلیس برای نخستین بار به فینال یورو رسید

سیمون کیائر در دقیقه ۳۹ (گل به خودی) و هری کین در دقیقه ۱۰۴ در ریباند پنالتی خودش برای انگلیس و دامسگارد در دقیقه ۳۰ گل‌‌های این بازی را به ثمر رساندند.

در نیمه نخست میکل دامسگارد گل نخست بازی را به زیبایی هر چه تمام‌تر از روی یک ضربه ایستگاهی در دقیقه ۳۰ برای دانمارک به ثمر رساند اما برتری این تیم تنها ۹ دقیقه دوام داشت چرا که سیمون کیائر کاپیتان دانمارکی‌ها برای دفع ارسال عرضی بوکایو ساکا از سمت راست به اشتباه توپ را درون دروازه خودی گذاشت. این یازدهمین گل به خودی جام شانزدهم بود که رکورد گل‌‌به‌خودی‌های تاریخ یورو را ارتقا داد.

در نیمه دوم انگلیسی‌ها موقعیت‌های خطرناک بیشتری روی دروازه دانمارک ایجاد کردند که عملکرد خوب کاسپر اشکایل درون دروازه وایکینگ‌ها، میزبان را از رسیدن به گل دوم باز داشت. در سمت دیگر خود دانمارکی‌ها هم در چند ضدحمله پرسرعت خودشان را به خوبی به یک سوم دفاعی سه شیر رساندند اما بی‌دقتی در ارسال پاس یا ضربات آخر، باعث شد که جردن پیکفورد دروازه‌بان انگلیسی‌ها خیلی به دردسر نیفتد. به این ترتیب بازی برخلاف نیمه اول، ۴۵ دقیقه دوم بدون اینکه توپی از خط دروازه‌ها عبور کند به پایان رسید تا دومین بازی مرحله نیمه نهایی جام شانزدهم نیز مانند بازی اول میان ایتالیا و اسپانیا به وقت‌های اضافه کشیده شود.

حتما بخوانید:  صفوی: رضایت مردم از حکومت، بنیان قدرت ماست

در وقت‌های اضافه نخست دانمارکی‌ها اشتباهی که نباید مرتکب شدند را مرتکب شدند و یک دقیقه مانده به پایان به مرتکب خطای پنالتی شد. این پنالتی حاصل بی‌احتیاطی و خطای ناشیانه مائله روی رحیم استرلینگ بود که پس از بررسی صحنه توسط VAR تأیید شد. به این ترتیب هری کین پشت ضربه پنالتی ایستاد و اگرچه ضربه‌اش توسط اشمایکل مهار شد اما در ریباند کار نیمه تمام خود را تمام کرد. با این گل کاپیتان سه‌شیر به تنها سومین بازیکن انگلیسی تبدیل شد که در یک دوره یورو ۴ گل یا بیشتر می‌زند. آلن شیرر با ۵ گل در یورو ۱۹۹۶ و رونی با ۴ گل در سال ۲۰۰۴ بازیکنان قبلی بودند.

همین یک گل کافی بود که انگلیسی‌ها در وقت‌های اضافه بازی را ببرند و به این ترتیب برای اولین بار به فینال یورو برسند، جایی که باید به مصاف تیم ملی ایتالیا بروند. این بازی روز یکشنبه هفته آینده در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *