انگلیس: پوتین می‌خواهد شوروی را احیا کند انگلیس: پوتین می‌خواهد شوروی را احیا کند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / انگلیس: پوتین می‌خواهد شوروی را احیا کند

انگلیس: پوتین می‌خواهد شوروی را احیا کند

خبرگزاری فارس: «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس در سخنانی مدعی شد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با آغاز جنگ با کشورهای همسایه، به دنبال ایجاد «روسیه بزرگ» است.

انگلیس: پوتین می‌خواهد شوروی را احیا کند

روزنامه «دیلی میل» با نقل سخنان تراس نوشت: «حمله پوتین به اوکراین سرآغاز اقدام روسیه برای الحاق جمهوری‌های شوروی سابق است».

وزیر خارجه انگلیس اضافه کرد: «باید پوتین را متوقف کنیم چون فقط به اوکراین اکتفا نخواهد کرد. وی آشکارا جاه‌طبی‌های خود را نشان داده که تنها به اوکراین محدود نمی‌شود زیرا وی می خواهد زمان را به اواسط دهه ۱۹۹۰ یا حتی پیش از آن بازگرداند».

وی ادامه داد: «کشورهای بالتیک در خطر بوده و کشورهای غرب بالکان نیز در خطر قرار دارند. پوتین درباره همه آنها به صورت آشکار صحبت کرده و وی خواستار ایجاد روسیه بزرگ و بازگشت به وضعیت گذشته است که طی آن روسیه بر مساحت‌های بزرگی از شرق اروپا سیطره داشت».

تراس اضافه کرد: «به همین دلیل است که مقاومت ما و همپیمانان در برابر پوتین بسیار با اهمیت است. هفته آینده ممکن است که اوکراین (مورد حمله) روسیه قرار بگیرد اما کشور بعدی کدام خواهد بود؟».

پیشتر نیز «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس مدعی شد طرح روسیه برای حمله به اوکراین منجر به بزرگترین درگیری در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم خواهد شد.

جانسون در اظهارات دیگری در آلمان مدعی شد که ابعاد حمله‌ای که مسکو آماده می‌کند تقریباً در ۸۰ سال گذشته بی‌سابقه است. او به بی‌بی‌سی گفت: برنامه‌ای که می‌بینیم برای چیزی است که می‌تواند بزرگترین جنگ در اروپا از سال ۱۹۴۵ فقط از نظر بزرگی باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  ۵ ایرانی در تیم منتخب تاریخ جام ملت‌های آسیا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *