با این پیشنهاد از سینما رفتن هم محروم خواهیم‌شد با این پیشنهاد از سینما رفتن هم محروم خواهیم‌شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / با این پیشنهاد از سینما رفتن هم محروم خواهیم‌شد

با این پیشنهاد از سینما رفتن هم محروم خواهیم‌شد

سینمادیلی: در جلسه اخیر شورای صنفی نمایش گروهی از سینماداران و تهیه‌کنندگان درخواست افزایش قیمت بلیت سینماها تا پنجاه هزار تومان برای سینماهای مدرن را داده‌اند. تصمیمی که مورد تایید اکثیریت اعضای این شورا هم قرار گرفته و در انتظار تایید نهایی سازمان سینمایی است.

پیشنهاد عجیب برای افزایش قیمت بلیت سینماها

بر اساس این تصمیم، بلیت سینماهای مدرن در سانسهای انتهایی و روزهای پنج‌شنبه، جمعه و روزهای تعطیل پنجاه هزار تومان می‌شود و این قیمت برای سینماها و سانس‌های دیگر به نسبت کمتر خواهد بود. همچنین قرار است علاوه بر سه‌شنبه‌ها، یکشنبه‌ها هم به روزهای نیم‌بهای سینماها اضافه شود.

با این وجود، قیمت پنجاه هزار تومان برای بلیت سینماها و رشد ۶۶ درصدی متوسط قیمت بلیت‌، تصمیمی علیه مخاطبان سینما و به سود فیلم‌سازان و سینماداران است. چرا که فیلم‌ها با تعداد مخاطبانی کمتر به سود بیشتری می‌رسند. به عنوان مثال در سال ۱۴۰۱ یک فیلم با تعداد مخاطب حدود دویست هزار نفر به فروش ده میلیاردی خواهد رسید اتفاقی که شاید برای تهیه‌کننده‌ها و پخش‌کننده‌ها سودده باشد اما با گران کردن فیلم دیدن عملا گروه دیگری از مردم از سالنهای سینما د‌ور خواهند شد. اتفاقی که در همه این سالها افتاده.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  بهنوش بختیاری: اعتراض الکی نکنید و رای بدهید

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *