تجمع صدها عراقی مقابل کنسولگری ایران در بصره تجمع صدها عراقی مقابل کنسولگری ایران در بصره | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تجمع صدها عراقی مقابل کنسولگری ایران در بصره

تجمع صدها عراقی مقابل کنسولگری ایران در بصره

خبرگزاری ایسنا: رسانه‌های عراقی اعلام کردند که صدها نفر از تظاهرکنندگان عراقی در اعتراض به اوضاع معیشتی و امنیتی خود و عدم پرداخت مطالبات آنها از سوی دولت در مقابل کنسولگری ایران در بصره تجمع کردند.

خبرگزاری الغدپرس مدعی شد که تظاهرکنندگان بصره در اعتراض به اوضاع معیشتی و امنیتی خود به سمت کنسولگری ایران در این شهر رفتند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: بعد از رفتن ده ها نفر از تظاهرکنندگان بصره به سوی کنسولگری ایران نیروهای نظامی به این ساختمان فرستاده شدند تا از آن حمایت کنند.

همچنین شبکه المربد نوشت که نیروهای امنیتی در کنسولگری ایران در بصره مستقر شده اند.

خبرنگار این شبکه در ادامه اعلام کرد که صدها نفر از تظاهرکنندگان نیمه شب در مقابل کنسولگری ایران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش معترضین عراقی اعلام کردند که هدف ما هجوم به کنسولگری ایران نیست بلکه هدف ما رساندن پیام به آنهاست.

به گزارش ایسنا، منابع امنیتی عراقی پیش از این اعلام کردند که ناآرامی ها در برخی شهرهای عراق هنوز ادامه دارد و به منطقه الخضرا که ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های خارجی در آنجا واقع است با شلیک سه خمپاره حمله شده است که پلیس می‌گوید تلفات جانی و مالی به دنبال نداشت.

همچنین نیروهای امنیتی تحقیقات گسترده‌ای را درباره عاملان و منشاء این حملات آغاز کردند. طی سال‌های گذشته این اولین باری است که به رغم وجود تدابیر شدید امنیتی چنین حملاتی به منطقه الخضرا که به شدت تحت حفاظت امنیتی است، صورت می‌گیرد.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: پس از این حملات صدای آژیرهای هشدار در منطقه الخضرا بلند شد. خمپاره‌ها از منطقه زیونه در بغداد شلیک شدند.

حتما بخوانید:  توضیح درباره قیمت‌های جدید محصولات سایپا

به گفته این منبع یکی از خمپاره‌ها در نزدیکی ساختمان بانک مرکزی به زمین اصابت کرد.

از سوی دیگر ناآرامی‌ها در جنوب عراق و در شهر بصره برای چندمین روز پیاپی، دیشب نیز ادامه داشت و تظاهر کنندگان خشمگین دفاتر احزاب سیاسی و گروه‌های شبه نظامی را به آتش کشیدند. همزمان نیروهای امنیتی ممنوعیت آمد و شد در این استان را که از هفته‌ها قبل شاهد اعتراضات ضد فساد است اتخاذ کردند.

به گفته برخی مسئولان محلی تظاهرکنندگان مقر نیروهای حزب الله عراق، نیروهای حزب الفضیله و سازمان عصائب اهل حق و سازمان بدرا را به آتش کشیدند. در همین حال وزارت بهداشت عراق از کشته شدن سه تن و زخمی شدن ۱۴ تن در جریان اعتراضات در جنوب بصره خبر داد.

اسکای نیوز می‌گوید علاوه بر دفاتر احزاب یاد شده تظاهرکنندگان معترض همچنین مقر جنبش اراده، جنبش النجباء و مجلس عالی اسلامی را نیز به آتش کشیدند.

اعتراضات در سه روز گذشته در بصره رادیکالی تر شده است و بنا بر اعلام مسئولان دولتی از روز سه‌شنبه تا کنون ۱۰ شهروند عراقی در ناآرامی‌های بصره کشته شده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *