تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹ تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹

تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹

فرارو: کیا کوریس یا K9 خودرویی لوکس از شرکت کیا موتورز است که در کلاس سدان سایز بزرگ قرار می‌گیرد. مدل اولیه این خودرو در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و در بازار‌های کره جنوبی و آمریکا و چندین کشور دیگر عرضه شد، هرچند که در خارج از کره جنوبی بیشتر با نام K900 شناخته می‌شد.

پس از این مدت حالا خودروسازی کیا موتورز به طور رسمی دو تصویر از فیس لیفت جدید این خودرو را با نام Kia K9 را منتشر کرده است که نشان از عرضه چهره‌ای کاملاً جدید از این سدان است.

به نقل از وبسایت motor1، در ابتدای سال جاری میلادی، کیا موتورز اعلام کرد قصد دارد دو خودروی Cadenza و K900 را به دلیل تقاضای ضعیف در ایالات متحده بازنشسته کند. در این میان مدل کوچکتر K8 که اخیراً عرضه شده، در بازار‌های بین المللی به عنوان پرچمدار این خودروسازی در دسترس کاربران قرار دارد، اما کیا موتورز قصد دارد تا یک سدان بزرگ را به عنوان یک پرچمدار راهی بازار‌های جهانی کند. این پرچمدار جدید البته همان K900 است که شاهد یک بازنگری اساسی و تغییرات بصری کاملاً چشمگیر شده تا بتواند پرچمدار نسل بعدی سدان‌های بزرگ کیا باشد.

 این سدان کاملاً مجلل که قرار است در کره جنوبی با نام K9 عرضه شود، در دو تصویر رسمی از خودروسازی کیا موتورز و پیش از رونمایی رسمی دیده شد. در این دو تصویر، در قسمت جلو ما شاهد چراغ‌های LED مسطح و باریکی هستیم که الهام بخش یک ابرو و چشم هستند. پنجره جلوی موتور، دارای آرم‌های کرومی با نشان حرف V انگلیسی است که در پاسخ به طرح چراغ ها، بزرگتر شده است. کانال هوای عریض نیز در زیر سپر دیده می‌شود که نسبت به نمونه قبلی این خودرو یکدست‌تر است. در قسمت عقب خودرو، یک نوار LED تمام عرض خودرو را دربر گرفته است و نشان جدید کیا در بالای آن و وسط قسمت عقب نقش بسته است. چنین طراحی باعث شده است تا محل قرار گیری پلاک از قسمت درب صندوق عقب به سپر منتقل شود.

حتما بخوانید:  سلطان سکه و باقری درمنی به اعدام محکوم شدند

نمای جلوی فیس لیفت جدید کیا K9تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹

نمای جلوی کیا K9 فعلی

تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹

رینگ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی جدید و نشان سازمانی به روز شده، تغییرات را در قسمت بیرونی خاتمه می‌دهند، در حالی که انتظار می‌رود فضای داخلی نیز یک سری تغییرات را داشته باشد. خودروی جدید K9 / K900 اگرچه سابقه کمی بیشتر از سه سال دارد، اما خودروساز‌های کره جنوبی برای مدرن نگه داشتن محصولات خود مجبورند چرخه عمر خودروهایشان را کوتاه کنند تا در رقابت با برند‌های آلمانی حرفی برای گفتن داشته باشند. به همین دلیل است که کیا موتورز، با گذشت تنها سه سال، فیست لیفت جدیدی از K9 / K900 را برای عرضه آماده کرده است تا بتواند در بازار‌های بین المللی موفق عمل کند.

نمای عقب فیست لیفت جدید کیا K9

تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹

نمای عقب کیا K9 فعلی

تصاویری از رونمایی از فیست لیفت جدید کیا K۹

با توجه به اینکه کیا موتورز به طور معمول برای محصولات جدید خود، از نام‌های جدید نیز بهره می‌گیرد، این سوال اکنون مطرح است که آیا این سدان بزرگ و فیست لیفت جدید که در حال حاضر به عنوان K900 و Quoris عرضه می‌شود، با نام K9 فروخته خواهد شد؟ این موضوع هنوز به طور رسمی اعلام نشده است و انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده، هنگامی که مشخصات فنی بیشتری از این خودرو افشا شد، با نام نهایی ان نیز آشنا شویم. آنچه در اینجا می‌تواند جالب توجه باشد، وجود نشان X4 روی درب صندوق عقب این خودرو است که احتمالاً برای نسخه چهار چرخ محرک اختصاص داده شده است.

این نکته قابل توجه است که کیا موتورز هنوز علاقه زیادی به سرمایه گذاری در بخش خودرو‌های سدان بزرگ دارد، آن هم در دوره‌ای که سدان‌های کوچک بخش عمده‌ای از بازار‌های جهانی را به خود اختصاص داده اند. کراس اوور‌ها و خودرو‌های SUV نیز بخش غیر قابل انکار بازار جهانی خودرو هستند، اما گویا کیا موتورز هنوز به کسب موفقیت در سدان‌های بزرگ امیدوار است. موضوع جالب توجه دیگر این است که فیست لیفت جدید K9 تنها چند روز بعد از معرفی فیست لیفت جدید سدان Grandeur هیوندای، رونمایی شد که به نظر می‌رسد شاهد سیاستی یکپارچه در این دو خودروسازی هستیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *