حاجی‌میرزایی: هر مُحَصل می‌تواند یک خمینی باشد حاجی‌میرزایی: هر مُحَصل می‌تواند یک خمینی باشد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / حاجی‌میرزایی: هر مُحَصل می‌تواند یک خمینی باشد

حاجی‌میرزایی: هر مُحَصل می‌تواند یک خمینی باشد

ایسنا: محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران مدارس خوزستان که امروز ( دوم بهمن ماه) در اهواز برگزار شد، با اشاره به با ارزشمند بودن کار مدیران مدارس، اظهار کرد: در دوران کرونا فرهنگیان خلاقیت های چشم گیری از خود آشکار کردند و فداکاری های خوبی داشتند که جای تشکر دارد.

حاجی‌میرزایی: هر دانش‌آموز می‌تواند یک خمینی باشد

به گزارش ایسنا، وی افزود: کار آموزش و پرورش در شرایط عادی سخت است زیرا با انسان ها سر و کار دارند و دشوار است. هر فرد ظرفیت، توانمندی و پیچیدگی هایی دارد که همه این موارد معجونی از وضعیت انسان هایی است که در اختیار ما قرار می گیرند و ما وظیفه آموزش این افراد را بر عهده داریم.

حاجی میرزایی بیان کرد: سختی کار با همزمانی کرونا افزایش می یابد. در این شرایط که ناگزیر به برگزاری کلاس های غیرحضوری هستیم، نقش و مسئولیت مدیران دشوارتر و پیچیده تر شده است اما آنچه سختی ها را کمی کاهش می دهد ارزش کار انجام شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از بین مشاغل موجود شاید حقوق و مزایای شغل مدیر مدرسه کمتر باشد اما هیچ کاری به اندازه این کار عمیق، پربار، تاثیرگذار، پایدار و دارای فرصت های بی نظیر برای خلاقیت نیست.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت کار در آموزش و پرورش، عنوان کرد: از هر دانش آموز می توان یک خمینی تولید کرد و به همین دلیل، معلمی شغل انبیا است. کار بزرگ را آدم های بزرگ انجام می دهند و باید کار با منش بزرگ انجام شود و برای انجام آن، روح بلند و عظیم داشت.

حتما بخوانید:  این داستان؛ کارلوس کی‌روش مهربان می‌شود

حاجی میرزایی گفت: مدیران مدارس باید مراقب همه دانش آموزان باشند؛ مدیر توانمند مدیری است که از روحیه، پیشرفت و همه جزئیات همه دانش آموزان آگاهی داشته باشد. نباید مدیری حواسش نباشد و یک دانش آموزان از دستش در برود زیرا وقوع این اتفاق، تبعات زیادی دارد. مدیران باید همه دانش آموزان را تحت پوشش قرار دهند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مهم نیست چه تعداد دانش آموز از طریق شاد یا تلویزیون آموزش می بینند آنچه اهمیت دارد این است که مدیران از آموزش همه دانش آموزان اطمینان داشته باشند و بعد مطمئن شوند که آموزش های ارائه شده با کیفیت هستند. همچنین مدیران باید با معلمان ارتباط عمیق داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: امروز اهداف همه تعلیم و تربیت است. دیده شدن خدمت همه به کار این مدیران وابسته است و در صورتی مدیران کارشان خوب انجام نشود، دیده نمی شوند.

حاجی میرزایی گفت: یک مدیر مدرسه و شغل در آموزش و پرورش، فرصتی برای رشد و نشان دادن توانایی ها است. ارزش این فرصت از یک دوره دکتری بیشتر است. این دوره نه تنها موجب افت تحصیلی شود بلکه باید موجب شکوفایی شود.

حاجی میرزایی با تاکید بر لزوم مراقبت از امتحانات دانش آموزان، بیان کرد: همچنین ارتباط با خانواده ها و معلمان باید برقرار و مسائل حل و فصل شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *