حریرچی روی تخت بیمارستان هم آمار داد حریرچی روی تخت بیمارستان هم آمار داد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / حریرچی روی تخت بیمارستان هم آمار داد

حریرچی روی تخت بیمارستان هم آمار داد

خبرگزاری ایلنا: معاون کل وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت بیماری‌اش گفت: حال جسمانی‌ام رو به بهبودی است.

ایرج حریرچی درباره وضعیت جسمانی‌اش گفت: امروز صبح بهترم، بدن دردم از بین رفته و حال جسمانی‌ام رو به بهبودی است. احساس من این است که ترس زیاد از کرونا پیدا کرده‌اند.

وی ادامه داد: کرونا از یک آنفولانزای h۱n۱ و آنفولانزای نوع b کم خطرتر است اما از آنجا که ویروس جدید و ناشناخته‌ای است برای مردم کمی ایجاد ترس کرده است.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در این چندماهی که تجربه نسبت به این بیماری در چین حاصل شده است و حدود یک هفته که از شیوع این بیماری در کشور می‌گذرد ما متوجه شدیم که رفتار این ویروس چه چیزی است. حتی مردم گاهی به این ویروس مبتلا می‌شوند اما با اقدامات سرپایی خوب می‌شوند

حریرچی خاطرنشان کرد: ۲.۵ درصد از مبتلایان که تست‌شان مثبت شده‌است به مرگ و میر می‌کشد که نسبت به آنفولانزا کمتر است.مردم ترس زیادی از کرونا پیدا کرده اند. اظهاراتی که بنده می کنم، نه به عنوان یک پزشک بلکه به عنوان یک مبتلا به ویروس کووید۱۹ است. پیشتر هم عرض کردم که این ویروس جدید کرونا از آنفولانزای نوع b هم شدتی کمتر دارد.

حریرچی اظهار کرد: برای افرادی که علائم ندارند، یا علائم جزئی دارند و بخاطر مجاورت با یک فرد بیمار، نیاز به تست با کیت را احساس می کنند، باید بگویم این آزمایش کارآمد نیست. زیرا تا قبل از زمان بروز علائم بیماری، حتی اگر افراد ویروس را در بدن خود داشته باشند، تست کیت منفی خواهد بود. کیت تنها نشان دهنده ابتلا به ویروس، پس از عبور از دوره نهفتگی و ظهور علائم بیماری است.

حتما بخوانید:  حیله توییتر رژیم صهیونیستی در حمایت از تیم ایران و مراکش

وی افزود: از مردم درخواست می‌کنیم که برای انجام آزمایش غیرواجب اصرار نکنند. اگر افراد قبل از این موعد اقدام به آزمایش کنند، نه تنها تشخیص آزمایشگاهی برای آنها بی‌فایده است، بلکه ممکن است دچار اطمینان کاذب بشوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *