حفظ محدودیت‌های مسافرتی آمریکا علیه ایران حفظ محدودیت‌های مسافرتی آمریکا علیه ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / حفظ محدودیت‌های مسافرتی آمریکا علیه ایران

حفظ محدودیت‌های مسافرتی آمریکا علیه ایران

خبرگزاری فارس: یک مقام کاخ سفید گفته دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا محدودیت‌های مسافرتی مرتبط با کرونا علیه چندین کشور از جمله ایران را حفظ خواهد کرد.

این مقام کاخ سفید در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز دلیل این تصمیم را قابل سرایت بالای گونه دلتای ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این گونه در آمریکا توصیف کرده است.

حفظ محدودیت‌های مسافرتی آمریکا علیه ایران

این تصمیم که بعد از جلسه مقام‌های ارشد کاخ سفید اتخاذ شده به معنای آن است که محدودیت‌های مسافرتی وضع‌شده از سال ۲۰۲۰ برای جلوگیری از ورود شهروندان بخش زیادی از دنیا به خاک آمریکا فعلاً رفع نخواهد شد.

این مقام به رویترز گفت: «با توجه به وضعیتی که در حال حاضر با واریانت دلتا داریم، ایالات متحده محدودیت‌های مسافرتی فعلی را در این مقطع حفظ خواهد کرد.»

وی اضافه کرد: «شمار مبتلایان به دلیل واریانت دلتا رو به افزایش است، به خصوص در میان کسانی که واکسینه‌ نشده‌اند و احتمالاً شمار مبتلایان در هفته‌های آتی هم رو به ازدیاد خواهند بود.»

ایالات متحده در حال حاضر اکثر افراد غیرشهروند آمریکا که طی ۱۴ روز گذشته در انگلیس، کشورهای حوزه شنگن، ایرلند، چین، هند، آفریقای جنوبی، ایران و برزیل بوده‌اند را از ورود به خاک کشورش منع کرده است.

این محدودیت‌های مسافرتی، ژانویه ۲۰۲۰ برای اولین بار جهت جلوگیری از گسترش کووید-۱۹ علیه چین اعمال شد و بعد از آن کشورهای دیگر به این فهرست اضافه شده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  تبریک روحانی به مردم برای پیروزی مقابل آمریکا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *