ذوالنوری: دوتابعیتی بودن روحانی را باور نداریم ذوالنوری: دوتابعیتی بودن روحانی را باور نداریم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ذوالنوری: دوتابعیتی بودن روحانی را باور نداریم

ذوالنوری: دوتابعیتی بودن روحانی را باور نداریم

روزنامه اعتماد با ذوالنوری، رییس کمیسیون امنیت ملی درباره لیست دوتابعیتی‌ها و حواشی آن گفتگو کرده است.

ذوالنوری: دوتابعیتی بودن روحانی را باور نداریم

بخشی از این گفتگو را بخوانید:

* بنده تاکنون موضوع دوتابعیتی بودن حسن روحانی را نه از زبان آقای کریمی‌قدوسی و نه از زبان یک عضو کمیسیون امنیت شنیده‌ام و نه اینکه خودم تاکنون این موضوع را بیان کرده‌ام.

* چنین نیست که ۷۰ درصد لیست تهیه شده تحت عنوان دوتابعیتی‌ها توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی تکذیب شده باشد. ۱۰۷ نفری که نام‌شان در این لیست آمده، وضعیت‌شان همچنان در حال بررسی است و تاکنون هیچ دستگاهی در ایران رسما به ما نگفته که این آره و آن نه و این موضوع را تکذیب نکرد. من به شما می‌گویم که تاکنون هیچ تکذیبی در این زمینه نه به دست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نه کمیته تحقیق و تفحص از افراد دارای تابعیت مضاعف، گرین کارت یا اقامت نرسیده است.

* ممکن است فردی بیاید و بگوید در فلان جای این لیست اشتباهی صورت گرفته است و من رفته‌ام استعلام‌های لازم برای اثبات این اشتباه را آورده‌ام بنابراین دوتابعیتی نیستم ولی تکذیب رسمی صورت نگرفته است. منظور من این است که اشخاص ممکن است بیایند و از خودشان دفاع کنند بنابراین‌ چنین چیزی نیست که ۷۰ درصد این لیست تکذیب شده باشد.

* آنچه مطرح شده بحث اقامت آقای رییس‌جمهوری است و نه تابعیت. همانطور که می‌دانید موضوع اقامت با موضوع تابعیت به طور کلی متفاوت است. امروز در کشور ما عزیزانی که اصالتا افغانستانی یا عرب هستند، اقامت دارند و ساکن هستند. این افراد ملیت و تابعیت کشورهای خود را دارند و تبعه جمهوری اسلامی نیز محسوب نمی‌شوند ولی برای هر مقطعی یک کارت اقامت و مجوز اقامت دارند تا هرزمان که به کشور آمدند، مجوز اقامت‌شان را داشته باشند که این اختیار برای کشور ما وجود دارد آن کارت اقامت را تمدید کنیم یا به طور کلی لغوش کنیم. زمانی که آقای روحانی برای تحصیل خود به کشور اسکاتلند می‌رفتند، موضوع اقامت داشتن او مطرح بود بنابراین موضوع درباره رییس‌جمهوری اقامت بوده و نباید مساله اقامت و تابعیت را با یکدیگر اشتباه گرفت.

حتما بخوانید:  نارنجک‌های اصفهان به صفحات عربی رسید

* (در پاسخ به در آن لیست ۱۰۷ نفره نام روحانی وجود داشت؟): به عنوان دوتابعیتی خیر.

* عزیزانی برای تنقیح ‌این لیست تلاش می‌کردند ولی مجموعا برداشت ما این است که برخی افراد موضوع تابعیت و اقامت را با یکدیگر خلط می‌کنند.

* من هرگز عضو جبهه پایداری نبوده‌ام ولی می‌دانم که در مجلس شورای اسلامی ما چیزی به نام جبهه پایداری نداریم. بعضی افراد مرض دارند که این موضوع را مدام بیان کنند. مثلا برخی افراد بارها و بارها بنده را عضو جبهه پایداری یا نزدیک به آن معرفی کرده‌اند در حالی که من نه یک روز عضو این جبهه بوده‌ام و نه آنان من را کاندیدا کرده بودند. البته من راه جبهه پایداری را راه درستی می‌دانم و به آنان خداقوت می‌گویم. ممکن است هرجریانی در برخی مواقع اشتباهاتی را نیز داشته باشد ولی اینکه من عضو جبهه پایداری باشم، درست نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *