ربیعی: مطمئن باشید یک میلیارد یورو گم نشده ربیعی: مطمئن باشید یک میلیارد یورو گم نشده | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ربیعی: مطمئن باشید یک میلیارد یورو گم نشده

ربیعی: مطمئن باشید یک میلیارد یورو گم نشده

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت به خبر مربوط به گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی واکنش نشان داد.

ربیعی: مردم مطمئن باشند یک میلیارد یورو گم نشده

ربیعی در نشست خبری: 

* (در توضیح خبر مربوط به گم شدن یک میلیارد یورو): آقای همتی نامه ای را در خرداد ۹۸ به رییس جمهور می‌نویسد و در آن اشاره می‌کند که تخصیص ها برای کالاها در چهار وزارتخانه صنعت، تعاون، بهداشت و جهاد انجام شود و با کنترل و تسریع لیست می‌کند و معلوم است که کدام شرکت ها گرفته اند و حتی یک سنت هم نمی تواند گم شود دولت برای گم شدن یک سنت هم حساسیت نشان خواهد داد.

* به مردم اطمینان می دهم که به این اندازه پول گم نشده است و چنین چیزی امکان پذیر نیست، اساساً بخشی از این پول برای آوردن دارو و بخشی برای تولید خودرو بوده است که وارد شده است.

* (در پاسخ به این پرسش که واکنش دولت دربرابر سخنان مقامات انگلیسی درباره توقیف نفتکش چیست): مقایسه این دو توقیف نارواست، نفتکش انگلیسی در آبهای ایران توقیف شده و ما فکر می‌کنیم وقتی انگلیسی ها نفتکش ما را توقیف می کنند انتظار داشته باشند که در برابر آن توقیف غیرقانونی که حتی اسپانیایی ها معتقدند در آبهای آنان صورت گرفته، ما نیز به دنبال اغماض در آبهای سرزمینی خودمان نباشیم. تصمیم گرفتیم که قوانین بین‌المللی را در آبهای خودمان اجرا کنیم.

* (در پاسخ به این پرسش که دولت چه برنامه ای برای تثبیت کاهش نرخ ارز دارد): یکی از ابهامات در ذهن مردم همین است. اتفاقات حوزه اقتصادی با تاخیر آثار خود را برجای می گذارد. قطعا رشد تورمی که الان کاهش پیدا کرده است و نشان از توقف گرانی شتابنده است ، در مراحل بعد می تواند آثار کاهشی هم داشته باشد.

حتما بخوانید:  سوشا پُست گذاشت، فحش داد، پشیمان شد

* ثبات بازار و قابل پیش بینی بودن آن کمک می کند که کنشگران اقتصادی در بازار سرمایه گذاری کنند. دولت برای حمایت از دهک های پایین جامعه برای کالاهای اساسی همان ارز ۴۲۰۰ تومانی را تا آخر سال ارائه خواهد کرد.

* ما به هیچ وجه نرخ ارز از پیش تعیین شده نخواهیم داشت و شوک اولی که پدیده تحریم به جامعه وارد کرد ، از سوی جامعه و با کمک مردم به شکلی با آن برخورد شد که الان به سمت کاهش نرخ ارز حرکت کنیم.

* گسترش رنج آور گرانی را دولت با دقت پیگیری می‌کند و امیدواریم با مقرراتی که وضع شده است برای واردات و تخصیص ارز و خروج از گمرک، بتوانیم این موضوع را هم حل کنیم و نظارت ها را بیشتر کنیم. ما با نگرانی مردم در این زمینه همراه هستیم و امیدواریم این مرحله را به خوبی پشت سر بگذاریم.

* (در پاسخ به پرسشی درباره سخنان حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان با بیان اینکه من سخنگوی دولت هستیم نه یک روزنامه خاص): بگذارید که مطبوعات آزادانه حرف خود را بزنند، اما آنچه که موضع دولت است همان است که به آن اشاره کردم. ما از اقدامات غیردوستانه چشم پوشی نمی کنیم، اما موضع مان هم گرفتن کشتی در برابر کشتی نیست. ما قوانین بین‌المللی را در این زمینه اجرا کردیم و توقیف نفتکش مان را هم از مجاری قانونی دنبال می کنیم.

* معمولا کشورهای دوست ما که به ایران می آیند امیدوارند که تنش ها در منطقه کم شود و خواهان شنیدن دیدگاه های ما در این زمینه هستند اما تاکنون هیچ کشوری را به عنوان میانجی در این زمینه نپذیرفته ایم.

حتما بخوانید:  بی‌اهمیتی بوندس‌لیگا به پروتکل‌های کرونایی!‌

* ادعای ما این است که هیچ پهپاد ایرانی مورد هدف قرار نگرفته، کسی که ادعا می کند این کار را کرده، شواهدش را ارائه کند. ما هیچ پهپادی را از دست ندادیم. پرواز پهپادهای ما در خلیج فارس برای امنیت خلیج فارس و خودمان است و به دنبال مزاحمت برای کسی هم نیستیم.

* این ادعای ترامپ من را یاد یکی از سکانس های فیلم قیصر و دیالوگ آن در قهوه خانه می ‌اندازد که یکی از شخصیت ها می‌گفت” ما زدیم، شما هم بگید زدیم، خوبیت نداره.” این سخنان ترامپ هم مثل همان جملات است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *