رسایی: به مردم ونزوئلا اطلاعات غلط می‌دهند رسایی: به مردم ونزوئلا اطلاعات غلط می‌دهند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / رسایی: به مردم ونزوئلا اطلاعات غلط می‌دهند

رسایی: به مردم ونزوئلا اطلاعات غلط می‌دهند

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام «حمید رسایی» نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فعال رسانه‌ای در حاشیه مراسم اعلام حمایت و همبستگی بین انقلاب بولیواری ونزوئلا و دانشگاهیان ایران، که در سفارت این کشور برگزار شد با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس گفت‌وگو کرد.

رسایی در پاسخ به این سوال که راه نفوذ آمریکا در ونزوئلا و ایجاد بحران در این کشور چه بود، پاسخ داد: «از آن‌جا که سیاست های آقای مادورو با سیاست‌های آمریکا مطابقت ندارد، این کشور طبق ذات و طبیعت گرگ‌صفت خود آدم‌هایی را در ونزوئلا پیدا کرده است که به خواسته‌های آمریکا تن می‌دهند و با آن هم‌سو می‌شوند و از فرصت‌ها استفاده می‌کنند تا بتوانند اهداف خود را دنبال کنند».

وی در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان راه کشورهای استعمارگر به کشوری دیگر را بست گفت: «مهم‌ترین کار همان چیزی است که حضرت امام چهل سال قبل در انقلاب اسلامی پیش گرفت و آن توجه دادن ملت‌ها به ظرفیت‌هایشان و زنده کردن حس استقلال و طعم آزادی را چشاندن به مردم است. این‌که اگر مردمی مستقل باشند، آزاد باشند، روی پای خودشان بایستند، این آزادی چه حس و معنایی دارد، چه نتایجی دارد، اگر در کشورهایی که می‌خواهند با استعمار مبارزه کنند نخبگان آن کشور، رسانه‌های آن کشور، علمای آن کشور کانون‌های مرجع در آن کشور بتوانند این حس را در مردم زنده کنند به‌صورت طبیعی هر ملتی دوست دارد آزاد باشد، راهش را خودش انتخاب کند و باز طبیعت بشر این است که با ظلم میانه‌اش خوب نیست، با کسی که شیره او را می کشد، او را استعمار می‌کند خوب نیست و حتما از آمریکا روی‌گردان می‌شود».

حتما بخوانید:  تصمیمات تازه دولت درباره سهام عدالت

وی در خصوص علت حضور در مراسم سفارت ونزوئلا گفت: «علاوه بر حمایت از دولت قانونی ونزوئلا، به عنوان یک فعال رسانه مسئول هستم از مردم ونزوئلا بابت تیترهایی که در برخی رسانه‌های ما در این جند روز زده شد و این‌ها از یک حرکت آشوب‌گرایانه و یک کودتا حمایت کردند. من به عنوان یک روزنامه‌نگار هم از آن‌ها عذر می‌خواهم و همه اهالی رسانه در کشور ما طبیعتا این‌گونه نیستند اما بالاخره در هر کشوری کسانی هستند که به‌عنوان پایگاه دشمن حضور دارند. کشور ما هم کشور آزادی است که همین افراد در آن همین چند سال قبل همانند ونزوئلا قصد یک کودتا داشتند که از طرف مردم تو دهنی خوردند. اگر در ونزوئلا هم رهبری وجود داشت که در این بزنگاه‌ها بتواند مردم را هدایت کند شاید هزینه کمتری پرداخت می‌کردند».

وی افزود: «مردم ونزوئلا باید آگاه شوند. مشابه این حرکت در کشورهای دیگر رخ داده است. امروز برخی رسانه‌ها در حال ایفای نقش هستند و اطلاعات غلط به مردم می‌دهند. حکومت باید با شرح صدر واقعیت‌ها را به مردم منتقل کند تا بخشی از مردم ونزوئلا که پایبند به قانون اساسی هستند کم کم متوجه شوند کسانی که ادعای طرف‌داری از مردم را می‌کنند راست نمی‌گویند، این‌ها به‌دنبال برگرداندن ونزوئلا به دامن آمریکا هستند. کما این‌که در کشور خودمان هم عده‌ای ادعای دفاع از حق مردم را داشتند ولی بعدا وابستگی و پیوستگی آن‌ها بیش از پیش با دشمنان این ملت روشن شد».

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *