رمزگشایی از «تحریفِ» مدنظر رهبر انقلاب رمزگشایی از «تحریفِ» مدنظر رهبر انقلاب | آوتاف
خانه / اخبار داغ / رمزگشایی از «تحریفِ» مدنظر رهبر انقلاب

رمزگشایی از «تحریفِ» مدنظر رهبر انقلاب

برترین‌ها: دو روزنامه اصولگرای کیهان و وطن امروز در گزارشی به مطرح شدن مساله «جریان تحریف» در سخنرانی روز عید قربان رهبر انقلاب پرداخته‌اند.

رمزگشایی از «تحریفِ» مدنظر رهبر انقلاب

روزنامه کیهان در یادداشتی انتقادی با عنوان «چه کسانی با تحریف تیغ تحریم را تیز می‌کنند»  نوشت: 

* جریان تحریف، با توهین و تحقیر، توان عظیم جوانان مومن و متخصص ایرانی را در حد قرمه‌سبزی و آبگوشت بزباش تقلیل داده و با دادن آدرس غلط، راه گشایش در اقتصاد و پیشرفت را امتیازدادن یکطرفه به آمریکا و شرکای اروپایی‌اش جا می‌زند.

* به عبارت دیگر جریان تحریف، با کوچک‌نمایی توان داخلی و بزرگنمایی توان دشمن، جوانان و عموم مردم را در داخل مایوس و دشمن را نیز به تشدید فشار ‌ترغیب می‌کند. این رویکرد خسارت بار در نهایت به تیز شدن تیغ تحریم‌ها منجر می‌شود.

* همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیرشان تأکید کردند، تحریم‌ها قطعاً قابل علاج است اما علاج آن، عقب‌نشینی و کوتاه آمدن در مقابل آمریکا نیست زیرا عقب‌نشینی موجب پیشروی متجاوز می‌شود. خواسته امروز آمریکا از ایران، کنار گذاشتن کاملِ صنعت هسته‌ای، کاهش بسیار شدید توان دفاعی و رها کردن اقتدار منطقه‌ای است اما پذیرفتن این خواسته‌ها قطعا موجب عقب‌نشینی آمریکا نخواهد شد و هیچ عقلی نیز حکم نمی‌کند که برای توقف متجاوز، خواسته‌های او را اجابت کنیم.

* علاج تحریم‌ها، عقب‌نشینی و مذاکره با دشمن نیست بلکه علاج واقعی آن، تکیه بر توانایی‌های ملی، وارد کردن جوانان به میدان و احیای ظرفیت‌های فراوان کشور و در یک کلام عمل به ارکان اقتصاد مقاومتی یعنی درون‌زایی و برون‌گرایی است.

رمزگشایی از «تحریفِ» مدنظر رهبر انقلاب

روزنامه وطن امروز هم گزارش انتقادی خود درباره «جریان تحریف» را با تیتر «حروف تحریف» اینگونه آغاز کرد و نوشت:

حتما بخوانید:  اولین فیلمِ حمید صفت پس از آزادی

* یکی از مهم‌ترین خط‌هایی که جریان تحریف در طول سالیان گذشته به شکل هدفمند پیگیری کرده، خط آمریکای خوب در برابر آمریکای بد بوده است. بر مبنای این خط، آمریکای خوب (حکمرانی دموکرات‌ها) یک فرصت بزرگ برای عقب‌نشینی ایران و آغاز تعاملات گسترده با آمریکاست که در صورت استفاده حداکثری از آن با روی کار آمدن آمریکای بد (حکمرانی جمهوری‌خواهان) از بین می‌رود.

* کلیدواژه «قدرت‌های جهانی» به عنوان بلوکی از کشورهای غربی به رهبری آمریکا از پرتکرارترین عباراتی است که جریان تحریف برای پیگیری مواضع و مقاصد خود به آن رجوع می‌کند. تکرار مکرر این امر که قبل از هر کاری باید رضایت «قدرت‌های جهانی» را کسب کرد، به عنوان مقدمه‌ای برای طرح مسأله «تنش‌زدایی» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

* تحقیر و تمسخر دستاوردهای ملی و تفسیر هر ظرفیت به تولیدی غیرقابل صرفه از دیگر خط‌هایی است که جریان تحریف در امور مختلف سیاسی، امنیتی، منطقه‌ای و اقتصادی پیگیری می‌کند.

* جریان تحریف در داخل کشور که توسط مراکز مطالعات استراتژیک غربی حمایت و تغذیه می‌شدند، با دامن زدن به وارونه‌نمایی واقعیات، دنبال تحمیل تحریم‌های بیشتر بر کشور بودند تا از رهگذر این افزایش تحریم‌ها، کشور را به تسلیم در برابر آمریکا بکشانند. آنها همیشه دنبال این بودند تا به ذهن مردم و مسؤولان، القای تسلیم شدن کنند و راه درمان مشکلات کشور را فقط تسلیم در برابر هژمونی غرب بیان کنند.

* به‌‌رغم همه تلاش‌های دشمن در جنگ روانی علیه ملت ایران و تقویت جریانات تحریف‌گرا و حمایت و نشر تز تسلیم در ایران، با وجود همه این تلاش‌ها، موفقیت‌های کسب‌شده آنان بسیار اندک است و نتوانسته‌اند رفتار جمهوری اسلامی را تغییر بدهند و آن را به ورطه تسلیم بکشانند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *