روحانی: مردم ساعتی فشار تحریم را تحمل می‌کنند روحانی: مردم ساعتی فشار تحریم را تحمل می‌کنند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روحانی: مردم ساعتی فشار تحریم را تحمل می‌کنند

روحانی: مردم ساعتی فشار تحریم را تحمل می‌کنند

باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس‌جمهور گفت: مردم روزانه و ساعتی فشار تحریم را تحمل می‌کنند، اما برخی اصرار دارند آمریکا تطهیر کنند و بگویند آمریکا خوب است و دولت بد است.

برای خرید واکسن کرونا برنامه‌ریزی

روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت:

* ما علیرغم فشار‌های که از ناحیه تحریم، جنگ اقتصادی و هم از ناحیه کرونا داشتیم، حرکت‌های خوبی را در سایه ایثارا و فداکاری مردم شاهد بودیم.

* (با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰): این بودجه پیام‌های مهمی برای اقتصاد سال آینده دارد و امروز جامعه در عمل این پیام را دریافت کرده است؛ پیام بودجه این است که بودجه سال آینده با امسال و سال‌های قبلش متفاوت خواهد بود. سال بعد هم از لحاظ سیاسی و هم اقتصادی و هم از لحاظ تحولاتی که در بودجه عمرانی خواهد بود، متفاوت است. تقدیم لایحه بودجه انتظارات مردم را نسبت به سال اینده مثبت کرده است.

 * ما امروز در مسیر مهار شتاب تورم خواهیم بود و آمار این ماه، این مساله را به ما نشان می‌دهد.

* در زمینه کرونا هیچ نگرانی برای آینده نداریم حتی برای تولید و تهیه واکسن؛ ما در زمینه مقابله با کرونا پا به پا با دنیا پیش رفتیم حتی نسبت به برخی از کشور‌ها روند ما مثبت‌تر بود؛ در زمینه واکسن کرونا همه اقدامات انجام خواهد شد.

* به مردم ایران این بشارت را می‌دهم که هم بانک مرکزی و وزارت بهداشت و درمان در زمینه خرید واکسن تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند، برنامه ریزی کرده‌اند، هم واکسن از خارج در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هم امیدواریم واکسن داخل در ماه‌های آینده به تولید برسد؛ بنابراین نگرانی برای مردم نخواهد بود.

حتما بخوانید:  دیدار وزیران خارجه ایران و ارمنستان در تهران

* برخی می‌گویند چقدر شما عجله دارید برای رفع تحریم که انگار این عده‌ای وضع‌شان خوب است؛ مردم روزانه و ساعتی فشار تحریم را تحمل می‌کنند، اما برخی اصرار دارند آمریکا تطهیر کنند و بگویند آمریکا خوب است و دولت بد است.

* ما دو موجود مجنون در تاریخ داشتیم که یک مجنون صدام بود که جنگ نظامی را به ما تحمیل کرد، یک مجنون دیگر هم ترامپ است که جنگ اقتصادی را تحمیل کرده است. ما در جنگ نظامی پیروز شدیم و در کنار هم متفق و متحد بودیم؛ صبر کردیم تا آن مجنون به دار آویخته شد؛ سرنوشت ترامپ بهتر از صدام نخواهد بود. دیدیم که مردم ایران چطور با ایستادگی در مقابل آن‌هایی که می‌خواستند ما را بشکنند، آن‌ها را شکستند.

* ما نگذاشتیم جنگ اقتصادی به هدفش برسد؛ همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اول نباید بگذاریم تحریم اثرش را بگذارد. هدف تحریم این بود که نظام را بشکند و در همان سال ۹۷ پایان نظام را جشن بگیرد. خب شکست خوردند و منزوی شدند و هر وقت به سازمان ملل آمدند حتی دوستان سنتی‌شان آن‌ها را یاری نکردند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *