روسیه از تمام رقابت‌های فوتبال محروم شد روسیه از تمام رقابت‌های فوتبال محروم شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روسیه از تمام رقابت‌های فوتبال محروم شد

روسیه از تمام رقابت‌های فوتبال محروم شد

تسنیم: فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که تیم‌های ملی و باشگاهی فوتبال روسیه از تمامی تورنمنت‌های فوتبالی کنار گذاشته می‌شوند.

در این بیانیه آمده است: «در پی تصمیمات ابتدایی اتخاذ شده توسط شورای فیفا و کمیته اجرایی یوفا که تدابیر دیگری را هم در نظر داشت، فیفا و یوفا امروز تصمیم گرفتند که همه تیم‌های روسی – چه نمایندگان ملی یا تیم‌های باشگاهی – تا اطلاع ثانوی از شرکت در مسابقات فیفا و یوفا تعلیق می‌شوند.

فیفا و یوفا، فوتبال روسیه را تعلیق کردند

این تصمیمات امروز توسط دفتر شورای فیفا و کمیته اجرایی یوفا که بالاترین ارگان‌های تصمیم‌گیری در هر دو نهاد هستند، گرفته شد.

فوتبال در اینجا متحد است و با مردم آسیب‌دیده در اوکراین همبستگی کاملی دارد. رؤسای یوفا و فیفا امیدوارند که شرایط در اوکراین به صورت قابل توجه و سریعی بهبود یابد تا فوتبال مجدداً محوری برای وحدت و صلح در میان مردم باشد».

مطابق قرعه‌کشی دور پلی‌آف مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا، تیم ملی روسیه باید به مصاف تیم ملی لهستان می‌رفت و در صورت پیروزی در این بازی، مقابل برنده دیدار سوئد و جمهوری چک صف‌آرایی می‌کرد که همه این کشورها اعلام کردند حاضر نیستند برابر روسیه به میدان بروند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  مهمان ماه عسل را باور کنیم یا آمار ۸۳ درصدی را؟

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *