ساکنان اردبیل دمای منفی ۱۸درجه را تجربه کردند ساکنان اردبیل دمای منفی ۱۸درجه را تجربه کردند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ساکنان اردبیل دمای منفی ۱۸درجه را تجربه کردند

ساکنان اردبیل دمای منفی ۱۸درجه را تجربه کردند

خبرگزاری ایرنا: ساکنان اردبیل و ‌تعدادی از شهرستانهای این استان جمعه‌شب و بامداد شنبه را با دمای منفی ۱۸ درجه سپری کردند.

 با توقف بارش برف از ظهر جمعه در اردبیل آسمان منطقه دیشب صاف و مهتابی شد و به خاطر وجود برف سنگین و بازتاب انرژی سطح زمین به جو دما در طول شب تا سحرگاه رو به کاهش گذاشت.

بارش برف پاییزی در روستای کورعباسلو، بخش نیر در استان اردبیل

ساکنان اردبیل دمای منفی ۱۸درجه را تجربه کردند

کمینه دمای هوا در سپیده دم شنبه در ایستگاه اردبیل منفی ۱۸ ، فرودگاه اردبیل منفی ۱۹ ، نیر منفی ۱۶ و خلخال منفی ۱۴ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

یخبندان و برودت شدید درحالی بر اردبیل و پهنه گسترده‌ای از این استان حاکم شده که‌ برونداد تازه‌ترین الگوهای هواشناسی از آغاز دوباره ریزش برف از ظهر فردا یکشنبه در این استان حکایت دارد.

یک چرخند از جانب جنوب‌غرب درحال نفوذ به ایران است که با حرکت سریع در امتداد شمالشرق از امروز تا دوشنبه سبب ریزش سنگین باران در مناطق گرمسیری و برف در بلندی ها و ‌نقاط سردسیر استانهای جنوب‌غربی، غربی ، مرکزی، کرانه خزر، شمال‌غرب و شمال‌شرق کشورمان خواهد شد.

این ناپایداری‌ها در استان اردبیل اغلب به شکل برف تا ظهر دوشنبه ادامه می‌یابد و منطقه خلخال بیشترین بارش را دریافت خواهد کرد.

مدیریت بحران اردبیل از ساکنان این استان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت زنجیرچرخ و ‌تجهیزات کامل زمستانی همراه داشته باشند.

بارش برف و سرمای شدید انواع حیوانات و به خصوص پرندگان را در استان اردبیل در یافتن غذا و سرپناه با مشکل ‌مواجه کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  روایتی باورنکردنی از شهادت یک رزمنده

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *