سکانس ماندگار «عروس آتش» درباره قتل ناموسی سکانس ماندگار «عروس آتش» درباره قتل ناموسی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سکانس ماندگار «عروس آتش» درباره قتل ناموسی

سکانس ماندگار «عروس آتش» درباره قتل ناموسی

برترین‌ها: همرمان با انتشار خبر حادثه تکان‌دهنده قتل دختر ۱۷ساله در اهواز به دست شوهرش، سکانسی از اثر ماندگار «عروس آتش» به کارگردانی خسرو سینایی درباره قتل ناموسی در فضای مجازی منتشر شده است.

«عروس آتش» فیلمی به کارگردانی خسرو سینایی در سال ۱۳۷۸ ساخته و اکران شد. فیلم‌نامه آن را خسرو سینایی و حمید فرخ نژاد نوشتند و در جنوب ایران فیلمبرداری شد.

سکانس ماندگار «عروس آتش» درباره قتل ناموسی

عروس آتش که جوایز سینمایی بسیاری کسب کرد به سنت های عشیره‌ای، ازدواج اجباری و خودسوزی می‌پردازد که نام فیلم نیز برگرفته از همین صحنه است.

داستان دباره احلام (با بازی غزل صارمی) است، دختری عرب خوزستانی که از کودکی زادگاهش را ترک کرده و به اهواز آمده، اکنون سال آخر پزشکی را در دانشگاه سپری می کند. او که به حکم قوانین عشیره اش باید به همسری پسر عمویش فـَرحان (با بازی حمید فرخ نژاد)درآید، عاشق استادش پرویز (با بازی مهدی احمدی)ـ است و استاد نیز دل در گرو عشق او دارد. احلام گرچه تفکر عشیره ای را مقدس و غیرقابل انکار می شمارد، نمی خواهد با پسرعموی ماهیگیر و بی سوادش که به قاچاق کالا مشغول است ازدواج کند. اما فشارهای عشیره باعث می شود تا احلام به اجبار با ازدواج موافقت کند. در شب عروسی آن دو …

در این فیلم سعید پورصمیمی، حمید فرخ نژاد، مهدی احمدی، سلیمه رنگزن و غزل صارمی به هنرمندی پرداخته‌اند.

عروس آتش یکی از آثار ماندگار سینمای ایران است که در زمان اکران خود در جشنواره فیلم فجر و بصورت عموم جنجال و حاشیه‌های بسیاری داشت و بسیاری بازی حمید فرخ‌نژاد و سعید پورصمیمی را در این فیلم ستایش کردند.

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *