سیگنال مثبت روحانی برای آشتی با عربستان سیگنال مثبت روحانی برای آشتی با عربستان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سیگنال مثبت روحانی برای آشتی با عربستان

سیگنال مثبت روحانی برای آشتی با عربستان

خبرگزاری مهر: حسن روحانی رئیس جمهور که با همراهی برخی از اعضای هیئت دولت به گلستان سفر کرده در جمع مردم این استان اظهار داشت: بسیار سپاسگزارم از مردم عزیز و بزرگوار استان گلستان که در واقع گلستانِ ایرانِ عزیزماست. گلستانِ ایران و ایرانِ گلستان؛ هر دو از صفای مردم، صمیمیت مردم، استقبال مردم، حضور باشکوه شما در این ورزشگاه و اظهار محبت مردم در مسیر راه تشکر می کنم؛ همواره این مردم خوب و مخلص و ایثارگر در همه صحنه ها به عنوان مردمانی شجاع، مرزدار، عاشق ایران، عاشق اسلام و انقلاب هستند.

سیگنا مثبت روحانی برای آشتی با عربستان

دو ماهواره در روزهای آینده به فضا پرتاپ می‌شود

رئیس جمهور از پرتاپ دو ماهواره به فضا در روزهای پیش رو، خبر داد و گفت: ماهواره پیام که به زودی توسط ماهواره بری که ساخت خود ماست به فضا پرتاپ می شود. هم ماهواره ساخت دانشگاه ماست و هم ماهواره‌بر؛ یعنی موشکی که این ماهواره را حمل می کند، ساخت ایثارگران، اندیشمندان و جوانان غیور این دیار است.

صهیونیست‌ها می‌خواهند ما را از پا دربیاورند؛ نخواهند توانست

وی تصریح کرد: ما تمام دوستانمان در عالَم با اکثر همسایگانمان روابط برادرانه داریم، از این ترکمنستان گرفته تا قزاقستان، روسیه، جمهوری آذربایجان و تا ارمنستان، ترکیه تا عراق، کشورهای جنوبی خلیج‌فارس و تا پاکستان و افغانستان، همسایه‌های برادر و دوست ما هستند، ما با همسایگانمان بهترین روابط را داریم، با یکی، دو همسایه هم اگر مشکل داریم، ما آماده‌ایم که مشکلات را با آنها حل کنیم. ما در یک شرایط سخت و صعب در منطقه خاورمیانه قرار گرفته‌ایم. صهیونیست‌ها می‌خواهند ما را در برابر آنچه که اهداف آنها است، از پا دربیاورند، نخواهند توانست.

حتما بخوانید:  اتحادیه اروپا ۱۱ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به تقدیم بودجه ۹۸ به مجلس شورای اسلامی گفت: در تبصره ۱۴، تبصره ۱۸، تبصره ۱۹ و تبصره ۲۱، به اقشار محروم کمک کردیم؛ اولین قدم در تبصره ۱۴ برای ادامه کمک به اقشار محروم این جامعه طراحی شده است.

روحانی اظهار داشت: برای رفع فقر مطلق ۷۰۰۰ میلیارد تومان برای سال آینده در تبصره ۱۴ اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم. در تبصره ۱۸ برای تحول در اشتغال که مهم‌ترین مسئله امروز اشتغال جوانان عزیز ما است و ما می‌دانیم که در این مقطع حساس، باید جوانان ما در مسیر شغل قرار بگیرند.

واکنش رئیس جمهور به سقوط هواپیمای باربری گوشت

روحانی با بیان اینکه نقل و انتقال کالا کار آسانی نیست، گفت: ما هم دام زنده و هم گوشت منجمد را وارد کشور می کنیم که متأسفانه امروز صبح یکی از هواپیماهایی که حامل گوشت بود، دچار حادثه ای شد اما همه تلاش ها انجام می شود تا رنج مردم کمتر شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز، روز امتحان دولت به تنهایی نیست، اظهارداشت: امروز روز امتحان همه ماست و در روز سختی همه باید در کنار هم قرار گیریم و اینکه همه بنشینیم و بگوییم که دولت این کار را بکن و آن کار را بکن، درست نیست.

رئیس جمهور افزود: البته دولت به عنوان نوکر و خادم و نماینده شماست و همه تلاشش را انجام می دهد اما همه ما باید دست به دست هم دهیم.

روحانی تصریح کرد: شما فکر می کنید که اشتغال صرفا از سوی دولت ایجاد می شود در حالی که اشتغال با دولت و ملت تحقق می پذیرد و بانک باید اعتبار دهد، کشاورزان و صنعتگران ما باید تلاش کنند و بخش های مختلف کشور برای رونق اقتصادی باید کوشش کنند و این کار باید از سوی همه ما صورت گیرد.

حتما بخوانید:  «ج.ا»: حرف‌های مشایی «بگم بگم ۲» بود

وی تأکید کرد: طبق آیات الهی در این مقطع همه ما باید استقامت به خرج دهیم و ایستادگی کنیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید پیوند ما با یکدیگر مستحکم باشد، اظهارداشت: شیعه، سنی، فارس، ترکمن، بلوچ، سیستانی و همه باید به دنبال استحکام پیوندشان با یکدیگر باشند که در این صورت پیروزی و رستگاری محقق می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *