شریعتمداری: حالا نوبت به انتقام ما رسیده است شریعتمداری: حالا نوبت به انتقام ما رسیده است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شریعتمداری: حالا نوبت به انتقام ما رسیده است

شریعتمداری: حالا نوبت به انتقام ما رسیده است

حسین شریعتمداری؛ مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی نوشت: حق مقابله به مثل -Retortion- یا انتقام -Retaliation- یکی از اصول پذیرفته‌شده در حقوق بین‌الملل است و در آموزه‌های فقهی نیز به رسمیت شناخته شده است.

بر اساس این اصل، هرگاه منافع ملی و یا جان و مال مردم کشوری نقض شود و اسناد خالی از ابهامی درباره عمدی بودن این اقدام خصمانه وجود داشته و قابل ارائه باشد، کشوری که به منافع ملی و جان و مال مردمش تعرض شده است حق مقابله به مثل دارد و می‌تواند با انجام اقدام متقابل به حرکت خصمانه طرف متجاوز پاسخ بدهد.

شریعتمداری: حالا نوبت به انتقام ما رسیده است

در جریان حوادث اخیر افراد بازداشت شده اعتراف کرده و اسناد همراه آنها نیز به وضوح نشان می‌دهد که آنان از سوی سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورها، ازجمله آمریکا، اسرائیل و فرانسه در داخل ایران و بعضاً در کشورهای یادشده آموزش دیده‌اند و هزینه این آموزش را نیز دولت آل‌سعود تامین کرده است. گفتنی است که محل انجام بخشی از آموزش‌ها نیز در عربستان بوده است.

اکنون باید پرسید با وجود این همه سند غیر‌قابل انکار آیا می‌توانیم از حق قانونی خود برای مقابله به مثل صرفنظر کنیم؟! و اگر این حق قانونی و شناخته شده خود را نادیده بگیریم به مردم مظلوم ایران اسلامی ستم نکرده‌ایم؟! می‌پرسید چگونه؟ پاسخ این سؤال پیچیده نیست. دشمنان در کاخ شیشه‌ای نشسته‌اند و مراکز حساس و استراتژیک نظامی و اقتصادی و… آنها به آسانی قابل دسترسی است و می‌توان با تحمیل خسارت‌های سنگین مالی و نظامی، دشمن را به استیصال کشانده و به زانو درآورد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  ادعای تلویزیون: در نوروز ۹۰درصد مخاطب داشتیم

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *