شوک به استقلال؛ جذب پاتوسی غیرقانونی بود؟! شوک به استقلال؛ جذب پاتوسی غیرقانونی بود؟! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شوک به استقلال؛ جذب پاتوسی غیرقانونی بود؟!

شوک به استقلال؛ جذب پاتوسی غیرقانونی بود؟!

خبرگزاری فارس: آیاندا پاتوسی بازیکن اهل آفریقای جنوبی است که به شکل قرضی از کیپ‌تاون سیتی به تیم استقلال منتقل شد و عصر امروز نیز قرارداد خود را در هیات فوتبال ثبت کرد.

البته مسئولان باشگاه استقلال از هفته ها قبل این بازیکن را تحت نظر داشته و در نهایت با این بازیکن قرارداد امضا کردند اما یک اشتباه مسئولان این باشگاه را دچار دردسر کرده است!

خرید جدید استقلال نمی‌تواند در لیگ ایران بازی کند؟!

طبق آئین نامه سازمان لیگ و در ماده ۱۰ این آیین نامه پیرامون جذب بازیکن خارجی آماده است:

الف: هر باشگاه لیگ برتری می‌تواند حداکثر با ۴ بازیکن خارجی با شرایط زیر ثبت کند که یک نفر الزاما آسیایی باشد.

ب: بازیکنان خارجی مشروط به بازی در تیم ملی بزرگسالان یا امید کشور در ۲ سال گذشته یا بازی در بالاترین سطح مسابقات لیگ قاره ای در ۲ فصل گذشته مجاز به عقد قرارداد با باشگاه های لیگ برتری هستند.

تبصره: بازیکنان خارجی در صورتیکه در ۲ فصل گذشته حداقل ۱۰ بازی در ۲ سطح از بالاترین لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی بازی کرده باشند نیز می‌توانند با باشگاه لیگ برتری قرارداد امضا کنند.

البته پاتوسی بازیکنی است که ۱۲ بازی ملی در کارنامه دارد و ۳ گل هم زده اما بازی های ملی وی مربوط به سال ۲۰۱۳ است و وی در ۲ فصل اخیر در هیچ رده ملی برای کشورش بازی نکرده است. پاتوسی بازیکنی است که در لیگ آفریقای جنوبی بازی کرده و با توجه به اینکه وی در لیگ‌های سطح بالای اروپا و آمریکای جنوبی بازی نکرده و بازی ملی در ۲ سال اخیر نداشته اصلا برای حضور در لیگ ایران صلاحیت ندارد.

حتما بخوانید:  افشاگری یک استقلالی درباره جک‌تری‌دی

با این تفاسیر باشگاه استقلال و مدیرانش در جذب بازیکنی که امروز در هیات فوتبال ثبت قرارداد کرده دچار اشتباه بزرگی شده و کارت بازی برای این بازیکن توسط سازمان لیگ صادر نمی‌شود زیرا این موضوع خلاف آیین نامه است.

مشخص نیست مدیران استقلال و معاون ورزشی این باشگاه که چند هفته‌ای است برای جذب این بازیکن آفریقایی وقت گذاشته اند روی چه حسابی با بازیکنی که اصلا واجد شرایط حضور در لیگ ایران نیست قرارداد امضا کرده اند؟

از طرفی گنکالوس نیز همین شرایط را دارد و در ۲ سال اخیر چندان حضور پررنگی در بازی‌های ملی نداشته ولی با توجه به حضور وی در لیگ‌های معتبر او مشکلی برای دریافت کارت بازی ندارد.

آیین نامه سازمان لیگ برای جذب بازیکنان خارجی را در زیر ببنید:

خرید جدید استقلال نمی‌تواند در لیگ ایران بازی کند؟!

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *